Berlusconi wygrał pierwszy z trzech procesów
Premier Włoch oczyszczony został z zarzutu dokonania nielegalnych transakcji i oszukania urzędu skarbowego w sprawie zakupu filmów dla swojej prywatnej telewizji
2011-10-18, 03:00
Posłuchaj
Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>
Sędzia uznał, że nie ma dowodów na to, iż Silvio Berlusconi brał udział w nielegalnym procederze zakupu za granicą filmów telewizyjnych, na czym miał zarobić 34 miliony dolarów; według prokuratora, nie zapłacono też od tej sumy podatków w wysokości ośmiu milionów euro.
Zebrane w czasie śledztwa dowody oraz memoriał przedstawiony przez jego obrońców przekonał sędziego, że premier nie miał z tymi operacjami nic wspólnego. Adwokat szefa rządu Nicolo'Ghedini mówi o zwycięstwie i nie ukrywa satysfakcji z takiego obrotu sprawy. - Decyzja ta jest rezultatem wzięcia pod uwagę materiałów procesu.
Przed sądem natomiast - 22 grudnia - stanie pod tym samym zarzutem jedenaście osób, w tym syn premiera Pier. Berlusconi ma jeszcze w toku trzy procesy karne, m.in. o nadużycie władzy i korzystanie z usług nieletnich prostytutek.
REKLAMA
IAR, aj
REKLAMA