Prezydent w sprawie Korei: konieczna ostrożność
Bronisław Komorowski o sytuacji w Korei Północnej po śmierci przywódcy tego kraju Kim Dzong Ila będzie rozmawiał z politykami chińskimi.
2011-12-19, 19:05
Posłuchaj
Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach >>>
Prezydent przypomniał, że od 1953 roku Polska jest członkiem - jako obserwator- trójstronnej komisji rozjemczej krajów neutralnych, która stara się utrzymać stan rozejmu między Koreą Północną a Koreą Południową.
Bronisław Komorowski, który składa wizytę w Chinach, powiedział dziennikarzom, że chce poznać opinię państw, które są dobrze rozeznane w tej kwestii, a do takich państw zalicza się Chiny.
- Tym bardziej jest to ważne, że Korea Północna jest dosyć powszechnie postrzegana przez społeczność międzynarodową jako kraj, który być może posiada zdolności nuklearne. To co się dzieje w Korei Północnej musi wywoływać nie tylko zainteresowanie, ale i ogromną ostrożność - podkreślił Bronisław Komorowski.
REKLAMA
IAR, aj
REKLAMA