Facebook zamiast pracy? Straty w miliardach euro

Blisko co czwarty pracownik w Niemczech korzysta z portalu społecznościowego Facebook także w godzinach pracy - wynika z ankiety ośrodka YouGov.

2011-12-30, 16:11

Facebook zamiast pracy? Straty w miliardach euro
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pg/polskieradio.pl

Statystyczny pracownik korzysta z Facebooka przez 2,5 godziny tygodniowo. Dwie trzecie badanych przyznało, że spędza na portalu do dwóch godzin, a 10 proc. ankietowanych - ponad pięć godzin w tygodniu. Roczne straty z tego powodu wynoszą blisko 27 mld euro.

Choć sieci społecznościowe powszechnie uchodzą za domenę nastolatków, z badania wynika, że najwięcej czasu - 205 minut tygodniowo - na Facebooku spędzają osoby nieco starsze, w przedziale wiekowym 25-34 lata. Internauci w wieku 16-24 lata korzystają z portalu przez ok. 135 minut.

 

Blokady nic nie dają

Blokowanie Facebooka i innych stron na firmowych komputerach, stosowane przez niektórych pracodawców, nie rozwiązało problemu.

REKLAMA

- W czasach smartfonów i powszechnego dostępu do internetu podobne ograniczenia nie zdają egzaminu - podkreśla ekspert ds. internetu Manuel Mattern.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

W badaniu wzięło udział 2013 osób.

mr

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej