Mróz odpuszcza, ale szkoły nadal zamknięte

W szkołach 25-ciu gmin Warmii i Mazur nie będzie zajęć z powodu silnego mrozu. W większości placówek dzieci wrócą na lekcje jutro lub pojutrze.

2012-02-07, 09:13

Mróz odpuszcza, ale szkoły nadal zamknięte
. Foto: sxc.hu

Posłuchaj

Relacja Pawła Karpiszena: w większości placówek dzieci wrócą na lekcje jutro i w czwartek
+
Dodaj do playlisty

Decyzje o odwołaniu zajęć podejmują lokalne samorządy lub dyrektorzy szkół.

W wielu przypadkach lekcji nie będzie, bo uczniowie mogą mieć kłopoty z dotarciem do i ze szkoły. Lekcje mogą zostać także odwołane jeżeli w ciągu dwóch dni temperatura po godzinie 21:00 spada poniżej minus 15 stopni lub gdy w szkole jest mniej niż plus 18 stopni. Właśnie z tego powodu dziś i jutro odwołano lekcje m.in. w Szkole Podstawowej nr 34 w Olsztynie. W niektórych klasach temperatura waha się od 8 do 15 stopni powyżej zera.

Dla większości dzieci nieplanowana przerwa skończy się jutro lub pojutrze, ale w gminie Dąbrówno oraz w szkołach w Drygałach i Łupkach w powiecie piskim uczniowie będą mieli wolne do końca tygodnia. Wszystkie stracone lekcje trzeba będzie odrobić - najpewniej w wolne soboty.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>

REKLAMA

IAR, wit

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej