Smoleńsk. Wielkie sprzątanie w miejscu katastrofy Tu-154

W Smoleńsku trwają przygotowania do uroczystych obchodów trzeciej rocznicy katastrofy polskiego tupolewa.

2013-04-09, 11:20

Smoleńsk. Wielkie sprzątanie w miejscu katastrofy Tu-154

Posłuchaj

Maciej Jastrzębski o przygotowaniach do uroczystych obchodów trzeciej rocznicy katastrofy polskiego tupolewa w Smoleńsku (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Trzy lata po Smoleńsku - debata w Jedynce >>>

Lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku przykrywa gruba warstwa zmarzniętego i brudnego śniegu. Na polecenie władz obwodowych spychacze oczyściły drogę dojazdową. Brygady porządkowe wywożą zwiędłe kwiaty i stare znicze. Naprawiono również uszkodzone w trakcie zimowych mrozów podesty i pobliski parking.

- Jak będziecie wiosną i latem do nas przyjeżdżać, będziecie zadowoleni - mówią mieszkańcy Smoleńska, którzy pomagają porządkować miejsce katastrofy.

Wszystkie prace wykonywane są niezwykle ostrożnie, aby nie uszkodzić pamiątkowego kamienia i brzozy, w której tkwią fragmenty rozbitego tupolewa.

REKLAMA

Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej

mr

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej