Liga Mistrzów: Lewandowski uspokaja. Zagra z Realem Madryt
Występ polskiego napastnika Borussii Dortmund w środowym meczu półfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt nie jest zagrożony.
2013-04-22, 17:07
W poniedziałek po południu przez niemieckie i polskie media przebiegła informacja o tym, jakoby Robert Lewandowski został wykluczony z występu w środowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów, w którym Borussia Dortmund zagra u siebie z Realem Madryt.
U przyczyn pojawienia się niepokojącej plotki, którą opublikowała internetowa strona niemieckiej bulwarówki "Bild", znalazły się podejrzenia o urazie, jakiego polski piłkarz miał doznać podczas ostatniego meczu ligowego. Borussia wygrała w sobotę z FC Mainz 2:0, drugiego gola dla dortmundczyków strzelił właśnie Robert Lewandowski.
Reprezentacyjny polski snajper tym samym trafił w 12 kolejnym meczu ligowym i zbliża się do osiągnięcia legendarnego napastnika niemieckiego, Gerda Mullera (Bayern Monachium), który na początku lat 70-tych XX wieku trafiał w 16 meczach z rzędu. Lewandowski jest obecnie liderem klasyfikacji strzelców w niemieckiej Bundeslidze, ma na koncie 23 strzelone gole.
Doniesienia o kontuzji piłkarza były nieprawdziwe, o czym poinformował sam gracz Borussii za pośrednictwem profilu na Facebooku: "Mój występ w środę nie jest zagrożony. Mięsień jest zbity, ale na mecz z Realem będę gotowy" - napisał Robert Lewandowski.
man
REKLAMA
REKLAMA