Wybuch gazu w Słupsku. Policja przesłucha kierowcę

Pijany 32-latek miał fordem mondeo uderzyć w główny zawór gazu w budynku przy ulicy Krasińskiego 14. Doszło do eksplozji i pożaru.

2013-04-29, 09:39

Wybuch gazu w Słupsku. Policja przesłucha kierowcę

Posłuchaj

Violetta Karwalska ze słupskiego magistratu o pomocy dla poszkodowanych, (Radio Gdańsk/IAR)
+
Dodaj do playlisty

Trzypiętrowa kamienica częściowo się zawaliła. Lekko ranne zostały trzy osoby. Dach nad głową straciło dziesięć rodzin.
Młodszy inspektor Krzysztof Straszak ze słupskiej policji podkreślił, że według wstępnych ustaleń to zatrzymany mężczyzna jest odpowiedzialny za spowodowanie katastrofy. - Weryfikujemy tę wersję. Ten mężczyzna przejeżdżał w tym czasie, w tym miejscu, ale nie możemy go przesłuchać, bo jest nietrzeźwy - powiedział. Po zatrzymaniu 32-latek miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.
Policja bada również, czy nie doszło do samoczynnego rozszczelnienia instalacji gazowej.
Podjęto już decyzję o rozbiórce budynku. Poszkodowanych umieszczono w szkolnych bursach w Słupsku. Każdy z nich otrzyma od trzech do sześciu tysięcy złotych jednorazowej pomocy z kasy miasta. Pogorzelcom zostaną też przydzielone mieszkania, ale może to potrwać kilka tygodni.

Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>

IAR, to

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej