PiS wygrywa! CBOS: po raz pierwszy od 2007 roku
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w maju, to na PiS zagłosowałoby dwadzieścia sześć procent ankietowanych - wynika z sondażu CBOS.
2013-05-17, 12:58
Ostatni raz liderem sondażu CBOS-u PiS był we wrześniu 2007 roku. W porównaniu z kwietniem poparcie dla tego ugrupowania wzrosło o 3 punkty procentowe. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska. Chęć oddania głosu na główną partię rządzącej koalicji zadeklarowało dwadzieścia trzy procent badanych.
SLD mogłoby liczyć na dziewięć procent głosów, a PSL trzeci miesiąc z rzędu zdobywa zaufanie sześciu procent potencjalnych wyborców. Progu wyborczego nie przekroczyłby natomiast Ruch Palikota (cztery procent poparcia).
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w maju, udział w nich wzięłoby - według własnych deklaracji - pięćdziesiąt cztery procent Polaków. To o 3 punkty procentowe mniej niż w kwietniu. Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono w dniach 9-15 maja 2013 roku na liczącej 1101 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.
Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>
REKLAMA
IAR/aj
REKLAMA