Premier League: Boruc z czystym kontem, Szczęsny najlepszy w Arsenalu

Wojciech Szczęsny zachował w sobotę czyste konto, a jego Arsenal pokonał na wyjeździe Crystal Palace 2:0 w 9. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii. Londyńczycy pozostają liderem. Zwycięstwo - 3:2 nad Stoke City odniósł broniący tytułu Manchester United.

2013-10-27, 06:00

Arsenal - Crystal Palace

Szczęsny zachował w lidze czyste konto po raz drugi w tym sezonie, poprzednio z Tottenhamem Hotspur w trzeciej kolejce. "Kanonierzy" wygrali wtedy u siebie 1:0.
Polak miał w sobotę kilka bardzo udanych interwencji. Obronił m.in. strzały Marokańczyka Marouane Chamakha i Algierczyka Adlene Guedioura w pierwszej i Australijczyka Mile'a Jedinaka w drugiej połowie.
Zwycięstwo zapewniły Arsenalowi bramki Hiszpana Mikela Artety z rzutu karnego w 47. oraz Francuza Oliviera Giroud w 87. minucie. Druga z nich padła gdy londyńczycy grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Chamakhu otrzymał bowiem Arteta.
"Kanonierzy" zanotowali ósmy z rzędu ligowy mecz bez porażki. Prowadzą w tabeli z dorobkiem 22 punktów. O dwa mniej zgromadził Liverpool, który w sobotę pokonał u siebie West Bromwich Albion 4:1. Hat-trickiem popisał się Luis Suarez. Jednego dola dołożył także Daniel Sturridge. Urugwajski napastnik, choć opuścił pierwsze pięć kolejek ze względu na dyskwalifikację za ugryzienie rywala w poprzednim sezonie, zdobył w obecnych rozgrywkach już sześć bramek. Anglik ma o dwa trafienia więcej i prowadzi w klasyfikacji strzelców.
Zwycięstwo, choć nie bez problemów, odniósł także Manchester United. Obrońcy tytułu pokonali na Old Trafford Stoke City 3:2. Dwukrotnie musieli odrabiać straty. Na bramki Petera Croucha i reprezentanta Austrii Marko Arnautovica odpowiedzieli Holender Robin van Persie i Wayne Rooney. W 80. minucie trzy punkty zapewniło gospodarzom trafienie Meksykanina Javiera Hernandeza.
Było to czwarta ligowa wygrana "Czerwonych Diabłów" w tym sezonie. Mają oni na koncie także dwa remisy i trzy porażki. Zajmują ósme miejsce w tabeli.