PiS: rząd chce przykryć aferę korupcyjną "sprawą Hofmana"
"To nieczysta i haniebna gra. Donald Tusk chce przykryć patologie, do jakich dochodzi w ministerstwach" - tak poseł PiS Tomasz Kaczmarek broni partyjnego kolegi Adama Hofmana.
2013-11-22, 13:17
Posłuchaj
Tomasz Kaczmarek, który w przeszłości sam był agentem Centralnego Biura Antykorupcyjnego mówił, że biuro analizowało oświadczenia majątkowe posłów i senatorów, jednak wnioski po tej kontroli nie wskazywały na żadne nieprawidłowości.
- Jeżeli były nieprawidłowości, dlaczego nie zawarto ich w raporcie pokontrolnym? - pytał Kaczmarek.
CBA skontrolowało oświadczenia parlamentarzystów z lat 2007 - 2012, także posła Hofmana. Agenci znaleźli niezgłoszone przez polityka do skarbówki przelewy, które wpływały na jego konto - powiedział IAR rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.
Wniosek CBA trafił już do prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Według Janusza Walczaka, zastępca Prokuratora Okręgowego, materiały są obszerne, liczą kilkaset stron. Po analizie materiałów śledczy zdecydują o dalszych działaniach. O sprawie powiadomiono też prokuratora generalnego.
Jak nieoficjalnie dowiedziało się radio RMF FM, podczas kontroli agenci CBA znaleźli niezgłoszone do skarbówki przelewy, które wpływały na konto Adama Hofmana. Według RMF FM, miało chodzić o transakcje na kwotę około stu tysięcy złotych.
Tomasz Kaczmarek komentując działania CBA w sprawie Hofmana mówi wprost - To nieczysta gra, mająca na celu odwrócenie uwagi od patologii korupcyjnych w rządzie Donalda Tuska.
W piątek Prawo i Sprawiedliwość domagało się, by premier, szef CBA i prokurator generalny przedstawili informacje na temat afery korupcyjnej przy przetargach na usługi informatyczne w administracji rządowej.
Korupcja w polskich przetargach publicznych - raport >>>
W czwartek sąd zdecydował o aresztowaniu dwóch kolejnych osób zatrzymanych przez CBA w sprawie afery korupcyjnej w MSWiA. Chodzi o podejrzenie korupcji przy przetargach teleinformatycznych, między innymi w MSZ i GUS. CBA przeprowadziło akcję, w wyniku której zatrzymano dwadzieścia osób podejrzewanych o korupcję, w tym naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Do aresztu trafiły łącznie trzy osoby: była urzędniczka z MSZ Monika F. oraz Agnieszka P. i Krzysztof K.
IAR/iz
REKLAMA