Polacy wygrali arcyważny mecz z Francją

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 16:30
Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z Francją 3:0 w swoim drugim meczu olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku. W niedzielę Polacy zagrają ze Słowenią.
Audio
Piłka siatkowa
Piłka siatkowaFoto: Darek Matyja

W pierwszym meczu turnieju w Gdańsku Polacy pokonali łatwo Tunezyjczyków 3:0 (25:15, 25:19, 25:19). Francuzi także zaczęli od zwycięstwa bez straty seta - wygrali ze Słowenią 3:0 (26:24, 25:20, 25:23). Spotkanie z "trójkolorowymi" było więc dla naszej reprezentacji kluczowe w walce o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Zapowiadało się na zacięty pojedynek dwóch będących w dobrej formie drużyn.

Posłuchajcie zapowiedzi spotkania we frgamencie Wiadomości Czwórki.

Mecz zweryfikował jednak wszelkie przewidywania i to na korzyść reprezentacji Polski. Nasi siatkarze od początku dokładnie przyjmowali serwisy rywali, a sami odrzucali ich od siatki dobrymi zagrywkami. W ataku dobrze dysponowany był Wilfredo Leon. Swoje dorzucił także solidny jak zwykle polski blok. Pierwszego seta "biało-czerwoni" wygrali 25:21, drugiego - 25:19.

Postawieni pod ścianą Francuzi nie potrafili odmienić losów w trzeciej partii. Ta zakończyła się przy stanie 25:20 dla Polski. Oznacza to, że przed niedzielnymi meczami Polacy są na najlepszej pozycji, by myśleć o awansie na przyszłoroczne igrzyska. Mają na koncie dwa zwycięstwa i zmierzą się ze Słowenią.