Kantor i Łosiak przegrali półfinał ME

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 12:15
Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali z Norwegami Andersem Molem i Christianem Sorumem 1:2 (24:22, 17:21, 9:15) w półfinale rozgrywanych w Moskwie mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.
Siatkówka plażowa
Siatkówka plażowaFoto: Darek Matyja

Zdecydowanymi faworytami meczu półfinałowego byli Norwegowie, ale polska para od początku meczu pokazywała, że nie ma zamiaru poddać się bez walki. Pierwszy set toczył się w rytmie punkt za punkt z nieznaczną przewagą Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Nasi zawodnicy wygrali tę partię po emocjonującej końcówce 24:22.

Druga partię Kantor i Łosiak także otworzyli w dobrym stylu, ale w początkowej fazie seta pechowej kontuzji nabawił się Piotr Kantor. Blokujący polskiej pary źle wylądował po serwisie i skręcił prawą kostkę. Po chwili przerwy wrócił do gry z zabandażowaną stopą, ale nie był w stanie grać na sto procent.

W tej sytuacji cieżar gry wziął na siebie Bartosz Łosiak, który często atakował z drugiej piłki i starał się zyskać jak najwięcej mocną zagrywką. Niestety nie wystarczyło to na dobrze dysponowaną norweską parę i druga partia zakończyła się jej zwycięstwem w stosunku 21:17.

Tie-break znów pokazał waleczność Kantora i Łosiaka, ale grając na pół gwizdka nie mogli niestety pokonać tak mocnej pary jak Mol i Sorum. 15:9 to wynik trzeciego seta i to Norwegowie awansowali do finału mistrzostw Europy w Moskwie. Finał ten później wygrali.

Z powodu kontuzji Piotra Kantora nasza para wycofała się z gry o trzecie miejsce.

***

Robert Grzędowski

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

Reprezentacja Polski w rugby na wózkach przegrała ze Szwajcarią 43:46 i zajęła ostatnie, ósme miejsce w mistrzostwach Europy. Oznacza to, że "biało-czerwoni" spadają do II dywizji europejskich rozgrywek.