Siatkarki zagrają o brąz mistrzostw Europy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 22:10
Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet przegrała 1:3 z Turcją w półfinale mistrzostw Europy. W niedzielę Polki zagrają z Włoszkami o trzecie miejsce w turnieju.
Audio
Ataki Turczynek były w meczu zbyt skuteczne
Ataki Turczynek były w meczu zbyt skuteczneFoto: CEV

Polki sprawiły pozytywną niespodziankę i dotarły do strefy medalowej mistrzostw Europy. O finał zagrały w Ankarze z Turczynkami. Faworytkami meczu były bez wątpienia gospodynie i potwierdziły to pierwsze dwa sety wygrane przez reprezentację Turcji 25:17 i 25:16.

Trzeci set był zupełnie inny - tym razem to "Biało-czerwone" zdominowały grę i uciszyły wielotysięczną turecką publiczność w hali w Ankarze. Set zakończył się przy stanie 25:14 dla Polek.

Przez połowę czwartej partii nasze reprezentantki dzielnie walczyły o doprowadzenie do tie-breaka. Do stanu 13:13 był to najlepszy fragment meczu z obu stron. Od tego wyniku coś jednak zacięło się w grze Polek, a Turczynki znów wrzuciły wyższy bieg. Wynik zmienił się szybko na 18:14 dla Turcji, a potem na 25:18.

Gospodynie meczów medalowych zagrają w niedzielę z Serbkami o złoty medal mistrzostw Europy. Polki zmierzą się z Włoszkami w meczu o brąz.

Półfinałową rywalizację Polski z Turcją relacjonowaliśmy na bierząco w Wiadomościach Czwórki. Posłuchajcie załączonych fragmentów serwisów.

Mecz siatkrek był też głównym tematem Sportowego Podsumowania Dnia, które przygotował Norbert Michalak, Więcej informacji ze sportowych aren w dźwiękowej wersji przeglądu.