Gadżijew z brązowym medalem zapaśniczych MŚ

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 14:30
Reprezentant Polski Magomedmurad Gadżijew wywalczył w Nursułtanie brązowy medal zapaśniczych mistrzostw świata. Zajął trzecie miejsce w kategorii do 70 kg w stylu wolnym.
Audio
Magomedmurad Gadżijew
Magomedmurad GadżijewFoto: PZZ

W walce o brąz Gadżijew pokonał Zarubiego Iakobishvilego z Gruzji. Wcześniej dotarł do półfinału mistrzostw, ale przegrał w nim z reprezentantem Rosji Davidem Baevem.

To pierwszy medal tegorocznych mistrzostw świata dla reprezentacji Polski. Gadżijew walczył w nieolimpijskiej kategorii do 70 kilogramów, więc miejsce w pierwszej piątce nie oznacza w tym przypadku awansu na igrzyska w Tokio.

Przepustki do turnieju olimpijskiego wywalczyli w Nursułtanie Roksana Zasina (-53 kg), Jowita Wrzesień (-57 kg) i Tadeusz Michalik (-97 kg w stylu klasycznym). Nie są to jednak kwalifikacje imienne, a przyznawane dla krajowych federacji w danych kategoriach wagowych. Na igrzyska mogą więc pojechac inni zawodnicy.