more_horiz

Czy niemiecka gospodarka jest gotowa na powtórkę migracyjną z 2015 roku? Komentarze gości nowej audycji PR24

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 21:10
Jak Europa, w tym Niemcy, traktuje kolejną falę migracyjną na Stary Kontynent? Między innymi o tym mówili autorzy najnowszej audycji w PR24, Olga Doleśniak-Harczuk i Antoni Opaliński.  
Czy niemiecka gospodarka ma ochotę na powtórkę migracyjną z 2015 r.? O tym mówili autorzy nowej w audycji w PR24
Czy niemiecka gospodarka ma ochotę na powtórkę migracyjną z 2015 r.? O tym mówili autorzy nowej w audycji w PR24Foto: shutterstock.com/Tolga Sezgin

Olga Doleśniak-Harczuk i Antoni Opaliński w nowej audycji PR24 rozmawiają o szerszym kontekście najważniejszych wydarzeń tygodnia, szukają zagadnień, które nie zawsze trafiają na pierwsze strony mediów, zastanawiają się nad trendami, kryjącymi się za codziennym rytmem światowej polityki.

Autorzy audycji rozmawiają z korespondentami, naukowcami i politykami, ale też szukają źródeł decyzji i publikacji rozjaśniających tło globalnej areny. I przede wszystkim są ciekawi świata i ludzi. Pierwszym tematem audycji była sprawa migracyjna i pytanie o to, czy najnowszy kryzys migracyjny dotknie Europę?

- Wskazuje się na to, że znów narasta fala migracyjna np. z Afryki Subsaharyjskiej. Sprawdzimy jak sobie Europa z tym radzi - mówił Antoni Opaliński. Olga Doleśniak-Harczuk dodała, że trzeba zacząć od Niemiec. - A dlaczego? Bo ważne decyzje miały miejsce w Bundestagu, choćby nowelizacja ustawy o napływie specjalistów - powiedziała.


Posłuchaj
25:35 PR24_mp3 2022_12_02-20-34-19.mp3 Czy niemiecka gospodarka ma ochotę na powtórkę migracyjną z 2015 r.? O tym mówili autorzy nowej audycji w PR24 ("Geopolis")

***

Audycja: "Geopolis"

Prowadzący: Antoni Opaliński i Olga Doleśniak-Harczuk

Data emisji: 02.12.2022

Godzina: 20:34 

Zobacz także

Zobacz także