more_horiz

"Geopolis". Rozmowy o problemie migracyjnym w różnych krajach UE

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2023 13:03
Debata publiczna została zdominowana przez dyskusję o migracji. Potomkowie migrantów we Francji przez kilka dni organizowali brutalne zamieszki, Niemcy mówią o potrzebie przyjęcia Paktu migracyjnego, by odciążyć ich kraj, rząd w Holandii upadł z powodu braku zgody ws. polityki migracyjnej, zaś Hiszpania jest zalewana falami migrantów z Maroka w wyniku szantażu politycznego.
Problem migracji w Europie był tematem audycji Geopolis w PR24
Problem migracji w Europie był tematem audycji "Geopolis" w PR24Foto: Manoej Paateel/Shutterstock

W audycji "Geopolis" w Polskim Radiu 24 wszystkie te sprawy oraz związane z nimi działania polityczne, dyplomatyczne i geopolityczne omówiły Małgorzata Wołczyk i Aleksandra Rybińska.

Publicystki omówiły w rozmowie z Antonim Opalińskim i Olgą Doleśniak-Harczuk sytuację dotyczącą migracji w Niemczech i Francji, we Włoszech i w Hiszpanii. Poruszono temat upadku rządu w Holandii, zwrócono uwagę na skutki dawnej polityki imperialnej i kolonialnej państw Europy Zachodniej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Posłuchaj
43:46 [PR24]PR24 (mp3) 8 lipiec 2023 11_06_50_Geopolis.mp3 Małgorzata Wołczyk i Aleksandra Rybińska o polityce migracyjnej krajów zachodnich UE ("Geopolis" / PR24)

* * *

Audycja: "Geopolis"
Prowadzą: Antoni Opaliński i Olga Doleśniak-Harczuk
Goście: Małgorzata Wołczyk (tygodnik "Sieci"), Aleksandra Rybińska (portal wPolityce.pl)
Data emisji: 08.07.2023
Godzina emisji: 11.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także