Edukacja ekologiczna. Aktywne podejście do przyrody

Łukasz Karbowicz i Anastazja Mazur mówili w Polskim Radiu 24 o Centrum Edukacji Ekologicznej, które powstało w kwietniu tego roku, tuż obok wyremontowanej leśniczówce w warszawskiej dzielnicy Młociny. Ta zabytkowa leśniczówka jest integralną częścią nowej placówki edukacyjnej.  

2025-06-13, 20:00

Edukacja ekologiczna. Aktywne podejście do przyrody
Centrum Edukacji Ekologicznej na Młocinach. . Foto: mat. pras. Lasy Miejskie Warszawa

- Centrum Edukacji Ekologicznej powstało na skraju miasta i lasów. To wyjątkowe otoczenie, to już druga taka placówka w stolicy, choć ta ma bardziej wymiar edukacyjny. W tym miejscu mówimy o tak palących problemach jak: brak wody, zmiany klimatu, wykorzystywanie OZE. Organizujemy wycieczki dla uczniów do lasu oraz zajęcia w specjalnej pracowni naukowej, która tłumaczy od podstaw jak funkcjonuje las - powiedział Łukasz Karabowicz, kierownik działu promocji z Lasów Miejskich Warszawa.  


Posłuchaj

Łukasz Karbowicz o Centrum Edukacji Ekologicznej (Zmiana klimatu) 22:49
+
Dodaj do playlisty

 

W Centrum Edukacji Ekologicznej do dyspozycji odwiedzających są cztery sale dydaktyczne. Dwie przeznaczone dla dzieci młodszych, oraz dwie dla dzieci starszych. Jedna z nich to pracownia laboratoryjna. Na stołach pracowni są mikroskopy, dzięki którym dzieci poznają budowę ściółki leśnej oraz strukturę gleby.   

- W naszej pracowni prowadzimy warsztaty z kompostowania oraz wykłady, które tłumaczą jak pozyskiwać energii z OZE. Uczniowie poznają znaczenie dżdżownic w procesie spulchniania i użyźniania gleby - powiedziała Anastazja Mazur. 

REKLAMA

Obiekt zanurzony jest w zielonej, przestrzeni pełnej drzew, która sprzyja przeprowadzaniu zajęć również w terenie.



***

Audycja: Zmiana klimatu
Prowadzący: Patryk Michalski
Goście Łukasz Karabowicz (kierownik działu promocji Lasów Miejskich Warszawa), Anastazja Mazur (Centrum Edukacji Ekologicznej).
Data emisji: 13.06.2025
Godzina emisji: 19.06

Źródło: Polskie Radio 24/sw

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej