more_horiz

"Głębia ostrości". Wystawa "Ciało_archiwum: rozgrzewka"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2021 21:12
W galerii Fundacji Archeologia Fotografii w Warszawie można podziwiać wystawę "Ciało_archiwum: rozgrzewka", będącej rodzajem mapy myśli – zbioru pytań, stworzonego na podstawie fotografii autorów i autorek związanych z FAF. 
Zofia Chomętowska, Kobieta w wannie, kąpiel błotna, Iwonicz Zdrój, 1936
Zofia Chomętowska, Kobieta w wannie, kąpiel błotna, Iwonicz Zdrój, 1936 Foto: © Chomętowscy/Fundacja Archeologia Fotografii

Na ekspozycji znajdują się zdjęcia między innymi Zofii Chomętowskiej, Zbigniewa Dłubaka, Andrzeja Georgiewa, Anny Musiałówny, Marka Piaseckiego, Antoniego Zdebiaka czy Wojciech Zamecznika. 

W archiwach fundacji można znaleźć wiele przedstawień ciała, w większości wizerunki kobiet – od fotografii dokumentalnej po prace abstrakcyjne. Ciała zostały uchwycone w fotografii podróżniczej, dokumentacji wypraw na peryferie i prowincję, a także w zdjęciach tak chętnie fotografowanych dzieci i zwierząt.

O wystawie opowiada kurator Marta Przybyło. Audycja „Głębia Ostrości” we wtorek 30 listopada po godz. 22.05, zaprasza Iga Niewiadomska.

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem