X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Sejmowa komisja odrzuciła projekt ustawy "Stop Aborcji". Dziś głosowania

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 08:30
Debata nad sprawozdaniem Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zakończyła się krótko po północy. O losie projektu komitetu "Stop aborcji" Sejm zdecyduje w przedpołudniowym bloku głosowań.
Audio
  • 5.10.16 Dr Michał Kuź: „Najprawdopodobniej wniosek ten trafi w tej chwili do Sejmu i tam zostanie już na zawsze pogrzebany”.
  • 05.10.16 Andrzej Stankiewicz (Onet.pl) i Michał Karnowski (wSieci) o decyzji Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Posłanki Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz (2P), Krystyna Szumilas (P) i Monika Wielichowska (3P) oraz Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska (3L) i Kornelia Wróblewska (L) przed rozpoczęciem obrad komisji.
Posłanki Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz (2P), Krystyna Szumilas (P) i Monika Wielichowska (3P) oraz Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska (3L) i Kornelia Wróblewska (L) przed rozpoczęciem obrad komisji.Foto: PAP/Jacek Turczyk

Wniosek w sprawie projektu ustawy "Stop aborcji" zgłosił poseł PiS Witold Czarnecki. Za głosowało 15 członków komisji. Jedna osoba wstrzymała się od głosu.

- Skoro wniosek o odrzucenie projektu wyszedł z PiS to zakładam, że teraz partia przy cichej lub wręcz otwartej dyscyplinie, po prostu zagłosuje za jego odrzuceniem – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Kuź z Uczelni Łazarskiego. Jego zdaniem, ścisłe kierownictwo PiS podjęło decyzje o tym, by bardzo niewygodny spór przeciąć i opowiedzieć się po stronie istniejącego kompromisu.

Podobnego zdania był Andrzej Stankiewicz (Onet.pl). – Jeżeli Marek Suski sugeruje, że ten projekt powinien być odrzucony, a tak zabrzmiała jego wypowiedz, to znaczy, że taka jest dyrektywa kierownictwa PiS – wyjaśnił. - Marek Suski jest bowiem politykiem, który wykonuje dyrektywy Jarosława Kaczyńskiego – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Natomiast zdaniem Michała Karnowskiego (wSieci), PiS doszło do wniosku, że projekt "Stop aborcji" niesie za sobą poważne konsekwencje społeczne i polityczne. -Wyjść z tej sytuacji można było tylko radykalnym ruchem i to się dokonało – zauważył.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Grzegorz Frątczak.

Polskie Radio 24/pr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Mrozek o sporze wokół prawa antyaborcyjnego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 12:02
Marszałek Senatu poinformował, że Izba Wyższa parlamentu odstąpiła od prac nad projektem dotyczącym przerywania ciąży. – Słowa Stanisława Karczewskiego dowodzą tego, że PiS jest zagubiony w całej sytuacji. Rządzący są zaskoczeni skalą protestu – komentował w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mrozek, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyskusja o aborcji w Parlamencie Europejskim i Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 18:29
Sprawa przestrzegania praw kobiet w Polsce stałą się tematem obrad Parlamentu Europejskiego. Dyskutowali o tym w Debacie Dnia Jakub Jałowiczor (Gość Niedzielny) i Adam Ostolski (Krytyka Polityczna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt "Stop aborcji" przepadł w Komisji. Barbara Chrobak (Kukiz’15): dobra decyzja

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 08:17
– Kobiety, które brały dział w czarnym marszu powinny być zadowolone z takiego obrotu sprawy – mówiła w audycji 24 Pytania: Rozmowa Poranka Barbara Chrobak, posłanka Kukiz'15 i członkini Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
rozwiń zwiń