"Rozpruwacz kulturalny" o najnowszym filmie Kennetha Branagha "Cała prawda o Szekspirze"

2019-05-14, 08:00

"Rozpruwacz kulturalny" o najnowszym filmie Kennetha Branagha "Cała prawda o Szekspirze"
Portret Wiliiama Szekspira z końca XIX w.Foto: polona.pl/domena publiczna

– Film bardzo rozczarowuje. Rozczarowuje także jako wypowiedź aktora, który doskonale czuje sie w żywiole szekspirowskim: rozpoznaje nuty komediowe, ale i te tragiczne, i ma za sobą wiele udanych realizacji sztuk Szekspira – powiedziała prof. Małgorzata Grzegorzewska, anglistka i badaczka twórczości Szekspira z UW, autorka książki "Teologie Szekspira". 

Posłuchaj

13.05.2019 Rozpruwacz kulturalny. Gość: prof. Małgorzata Grzegorzewska, anglistka i badaczka twórczości Szekspira (UW).
+
Dodaj do playlisty

W audycji "Rozpruwacz Kulturalny" Jakub Moroz i jego gość prof. Małgorzata Grzegorzewska mówili o filmie Kennetha Branagha "Cała prawda o Szekspirze". Zgodnie przyznali, że oczekiwania wobec filmu "były ogromne", ale film rozczarowuje.

- Film Kennetha Branagha należy uznać za nieudany - stwierdziła prof. Małgorzata Grzegorzewska. - Przekonuje mnie jednak autentyzm jego reżysera, Irlandczyka z Belfastu, z Irlandii Północnej - powiedziała prof. Małgorzata Grzegorzewska. 

Uczestnicy rozmowy zastanawiali się, jak współczesnie czytać teksty Szekspira i co wiemy o życiu rodzinnym jednego z najwybitniejszych postaci angielskiej i światowej literatury? Stwierdzili, że głównym budulcem filmu staje się to, czego o Szekspirze nie wiemy.

Więcej w audycji

REKLAMA

Audycję "Rozpruwacz Kulturalny" prowadził Jakub Moroz.

Polskie Radio 24/tb

____________________ 

Rozpruwacz Kulturalny - wszystkie audycje Jakuba Moroza

REKLAMA

Data emisji: 14.05.2019

Godzina emisji: 23.35


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej