Powstał Społeczny Trybunał Narodowy
Obywatelska inicjatywa ma osądzić zbrodniarzy komunistycznych i zdecydować o ich symbolicznym społecznym wykluczeniu. – Społeczny Trybunał Narodowy to odpowiedź na bezradność III RP w kwestii wymierzania kar komunistycznym oprawcom – mówił w Polskim Radiu 24 Tadeusz Płużański z fundacji "Łączka".
2016-11-10, 13:50
Posłuchaj
Celem Społecznego Trybunału Narodowego ma być wskazanie zbrodniarzy komunistycznych, którzy do tej pory nie zostali skazani. – W wielu przypadkach nie spotkała ich choćby symboliczna kara. Oni teraz odchodzą z wysokimi emeryturami, nieosądzeni – wskazywał na naszej antenie Tadeusz Płużański. – Często zbrodniarze komunistyczni są również traktowani z honorami. Tak było m.in. podczas pogrzebu gen. Wojciecha Jaruzelskiego – dodawał gość Polskiego Radia 24.
W Społecznym Trybunale Narodowym mają odbywać się społeczne procesy zarówno osób już zmarłych, jak i żyjących byłych komunistów. Symboliczną karą ma być infamia. Powstanie Trybunału to efekt porozumienia między dwiema fundacjami – "Łączka" i "Reduta Dobrego Imienia".
Więcej w całej rozmowie z Tadeuszem Płużańskim.
Polskie Radio 24/IAR/mp
REKLAMA
_____________________
Data emisji: 10.11.16
Godzina emisji: 13.17
REKLAMA