X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Po serii spotkań dotyczących kryzysu parlamentarnego

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 21:02
- W trwającym kryzysie prezydent zachował się dużo lepiej niż pani premier, która wykorzystała orędzie telewizyjne do zaatakowania opozycji. Prezydent stanął na wysokości zadania i wypełnia, przynajmniej do chwili obecnej, dosyć sensownie rolę, którą powierzył mu suweren ponad rok temu – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog Marek Migalski. Bieżące wydarzenia skomentowali również Jerzy Jachowicz (W Sieci) i Adam Hlebowicz (Program III Polskiego Radia).
Audio
  • 19.12.16 Marek Migalski, Jerzy Jachowicz i Adam Chlebowicz o serii spotkań prezydenta
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Jacek Turczyk

Prezydent Andrzej Duda w TVP Info wieczorem zaapelował o uspokojenie sytuacji i podkreślił, że PiS zrezygnowało ze swojej propozycji zmian w funkcjonowaniu mediów w parlamencie. Andrzej Duda mówił, że partia rządząca wycofała się z pomysłów dotyczących pracy dziennikarzy w parlamencie. Zaznaczył, że prośbę o to, by wycofać się "nawet z jakichkolwiek wstępnych założeń projektu" przekazał marszałkowi Senatu. Zastrzegł, że "polityczna awantura" rozpętała się wokół wstępnych założeń, a nie gotowego projektu. Dodał, że w trakcie rozmowy z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim i marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim, usłyszał że projektowi przyświecały dobre intencje - między innymi ułatwienia pracy dziennikarzom. "To wszystko zostało zresetowane, tych tematów nie ma" - podkreślił prezydent.

Jak podkreślił Marek Migalski, prezydent jest dziś „nie tyle mediatorem, co umożliwia wypowiedzenie racji środowiskom politycznym”. - Przyczyną kryzysu politycznego jest próba ograniczenia praw dziennikarzy do wykonywania swojej pracy i tym samym ograniczenia praw wyborców do kontrolowania polityków. Prezydent podjął w tym sporze próbę znalezienia pola do debaty i dyskusji między politykami – zauważył gość.

Dodał, że w konflikt zaangażowała się opozycja, bo „była to gratka polityczna”. - Trudno mieć pretensje do opozycji, że w sytuacji konfliktu obozu rządzącego z mediami stanęła po stronie mediów i zyskała tym samym, w naturalny sposób, ich sympatię – wyjaśnił.

Jerzy Jachowicz zaznaczył z kolei, że mamy do czynienia z sytuacją schizofreniczną. – Z jednej strony prezydent rozmawia z pomysłodawcą, czyli marszałkiem Markiem Kuchcińskim, który chciał wprowadzić ograniczenia dla dziennikarzy w Sejmie, a z drugiej strony pan Karczewski, nie wiadomo w czyim imieniu, już negocjuje z dziennikarzami – zauważył.

Obecny na spotkaniu z marszałkiem Karczewskim był Adam Hlebowicz. – Marszałek Karczewski powiedział, że kompetencje do negocjowania pochodzą od szefa rządzącej partii czyli Jarosława Kaczyńskiego – podkreślił.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24/pr

____________________

Data emisji: 19.12.16

Godzina emisji: 20:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konflikt w Sejmie. "Marszałek Kuchciński mógł powstrzymać nerwy i poczekać"

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 17:05
- PiS zapomina, że jest ugrupowaniem, któremu w polskiej tradycji demokratycznej wolno mniej, że budzi obawy i jego działanie jest skrzętnie analizowane – powiedział dr Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytet Zielonogórskiego, gość Polskiego Radia 24. – W skutek tego czasami wielu ludzi ponoszą emocje i doszukują się złamania reguł demokracji – co jest oczywiście nadużyciem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Na trwającym sporze zyskają obie strony”

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 18:25
- Choć to najpoważniejszy kryzys od paru miesięcy, zyskają na nim obie strony. Elektorat PiS już się trochę rozsypywał. Ludzie byli zawiedzeni. Mówili, że nie wszystkie obietnice zostały zrealizowane. Nagle znów wykreowano wroga – powiedział w Debacie Dnia Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”. O sytuacji w kraju mówił także Tomasz Walczak z „Super Expressu”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„W Polsce dzieje się coś niepokojącego”

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 20:34
- Jeśli ze strony opozycji będzie wola do tego, by się porozumieć, to może pewne porozumienie nastąpi. Taka wola jest na pewno ze strony rządu, bo jest mu to na rękę – powiedział w Debacie Polskiego Radia 24 Piotr Pałka (Rebelya). O sejmowym kryzysie mówił także Adam Puchejda z Kultury Liberalnej.
rozwiń zwiń