X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Edukacja domowa przynosi korzyści dzieciom i lokalnym społecznościom"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 20:35
"Z edukacji domowej w większości korzystają rodziny wielodzietne; dzięki niej budowane są relacje rodzinne i rodzice mają wpływ na wychowywanie własnych dzieci" - przekonywali uczestnicy debaty poświęconej edukacji domowej, która odbyła się we wtorek w Sejmie z inicjatywy Kukiz'15. O edukacji domowej mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Dzieciątko - prezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie.
Audio
  • 17.11.2017 Mariusz Dzieciątko o edukacji domowej.
Edukacja domowa umożliwia swobodne kierowanie rozwojem dziecka.
Edukacja domowa umożliwia swobodne kierowanie rozwojem dziecka.Foto: flickr/woodleywonderworks/CC-BY-SA

Zdaniem Mariusza Dzieciątka edukacja domowa przynosi bardzo duże korzyści. – Nie tylko dzieciom - oddziaływanie edukacji domowej jest szersze. Są przykłady oddziaływania na lokalną społeczną – tam, gdzie pojawia się edukacja w domu, ludzie zaczynają się organizować, pojawiają się różne inicjatywy w szkołach. Takie rodziny mają wiele pasji oraz zainteresowań, są w stanie tymi pasjami zarażać, co zachęca innych do działania – powiedział gość Polskiego Radia 24.

Według prezesa Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie przy okazji reformy edukacji "oberwały" dzieci Polonii. – W związku z wprowadzeniem rejonizacji do obszaru województwa zamieszkania dziecka zabraliśmy dzieciom polskim z zagranicy możliwość edukacji. Dla tych dzieci zabrakło miejsca w systemie, nie są przypisane do żadnego województwa, więc tracą możliwość korzystania z polskiej szkoły – mówił Dzieciątko.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

Data emisji: 17.11.2017

Godzina emisji: 20:06


Czytaj także

Szkoła No Bell. "Jako nauczyciele schodzimy z piedestału"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 14:00
– Miarą sukcesu w naszej szkole jest szczęśliwe dziecko – mówiła w audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu Izabella Gorczyca, dyrektor szkoły No Bell. Swoimi pomysłami na edukację dzieliła się w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenia szkolne. „Problemem jest nieuważne czytanie umów”

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 14:29
Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim powraca temat ubezpieczenia szkolnego. Ubezpieczanie dziecka nie jest obowiązkowe, tylko dobrowolne. Przed zawarciem umowy warto się zapoznać od czego się ubezpieczamy i na jaką kwotę opiewa umowa. O szczegółach tematyki ubezpieczeniowej mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Bielecki z Biura Rzecznika Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż dotyczący reformy edukacji. Sprzeczne odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2017 14:07
Przez ostatni rok nieznacznie wzrosło niezadowolenie dotyczące reformy szkolnictwa. W 2016 roku, jeszcze przed zmianami w systemie edukacji, negatywnie o sprawie wypowiadało się 33 procent badanych. Dziś ten odsetek wzrósł do 37 procent. Z drugiej strony, z sondażu zrealizowanego dla „Dziennika Gazety Prawnej”, wynika że większość Polaków pozytywnie ocenia np. przywrócenie ośmioletniej podstawówki. W Polskim Radiu 24 rozmowa z prof. Piotrem Mikiewiczem z Instytutu Badań Edukacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Kamery w szkołach nie mogą naruszać prywatności i godności uczniów”

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 15:15
Nowe technologie i ochrona cyfrowej tożsamości - to główne tematy, jakie GIODO podejmuje z  uczniami i nauczycielami podczas ogólnopolskiego programu edukacyjnego Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”, który skierowany jest do uczniów i nauczycieli. O ochronie danych osobowych wśród najmłodszych mówiła w Polskim Radiu 24 rzeczniczka GIODO Agnieszka Świątek-Druś.
rozwiń zwiń