more_horiz

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Kamila Sidor i Elżbieta Hadała

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 14:01
Geek Girls Carrots to inicjatywa skierowana do kobiet, których pasją są nowe technologie. W audycji Kobiety Sukcesu Kobiety Biznesu gościła założycielka „Karotek” Kamila Sidor oraz ich liderka Elżbieta Hadała (Nokia Kraków).
Audio
  • 09.10.16 Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu. Goście: Kamila Sidor (Geek Girls Carrots) i Elżbieta Hadała (Nokia Kraków).
fot.PR24MS
fot.PR24/MS

Społeczność Geek Girls Carrots tworzy od pięciu lat projekty wspierające kobiety odnoszące sukcesy w branży IT oraz zachęcające dziewczyny do rozwijania swoich talentów w nowych technologiach. Dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą, aby podejmować efektywne działania z korzyścią dla wszystkich stron: kobiet i branży IT. 

– Geek Girls Carrots jest społecznością kobiet, które kochają nowe technologie. Powstałyśmy z potrzeby, żeby przyciągać dziewczyny do nowych technologii i IT. Organizujemy spotkania w 33 miastach w 15 krajach oraz warsztaty – głównie programistyczne dla osób początkujących. Można zrobić z nami pierwszy krok i odczarować naukę programowania – mówiła Kamila Sidor.

Jak wskazywała Elżebieta Hadała, niestety pokutuje jeszcze stereotyp, że to jedynie mężczyźni potrafią zajmować się nowymi technologiami.

– Kobiety myślą, że na starcie są na straconej pozycji, ponieważ panowie są bardziej biegli w tym temacie. Jednak okazuje się, że tak nie jest, ponieważ wszyscy zaczynają od zera – każdy przechodzi ten sam test rekrutacyjny, z którego wynika, że poziom jest taki sam – niezależnie od tego, czy jest to kobieta czy mężczyzna – podkreślał gość Polskiego Radia 24.

O nowych projektach GGC, motywowaniu i wspieraniu kobiet na ścieżkach ich kariery oraz o działaniach integracyjnych – w całym programie.  

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/dds

__________________  

Data emisji: 09.10.2016

Godzina emisji: 13.15


 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem