X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Chodakowska: aktor nie może chować się za rolę

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 14:15
- Aktor-artysta, chodzi zwykle własnymi drogami, ale są również aktorzy rzemieślnicy, którzy są wykonawcami danego zadania. Dobry aktor komediowy nie musi szukać, wykonuje swój zawód na najwyższym poziomie i nie musi się martwić swoim warsztatem – powiedziała w audycji Kobiety sukcesu Anna Chodakowska - aktorka i reżyserka.
Audio
  • 13.05.18. Anna Chodakowska: w grze aktorskiej musi być dużo własnych przeżyć i emocji
Anna Chodakowska
Anna ChodakowskaFoto: PR24/PJ

- W młodości nie myślałam o aktorstwie, po skończeniu liceum nie wiedziałam jeszcze czego chcę. Szukałam jednak czegoś co da mi wolność. Bardzo dobrze rysowałam i miałam dobrą kreskę, pomyślałam więc o Akademii Sztuk Pięknych. Moje prace zostały przyjęte, ale nie poszłam na egzamin - wspominała Anna Chodakowska.

Tuż po dyplomie w warszawskiej PWST, w 1973 roku została zaangażowana do Teatru Narodowego przez Adama Hanuszkiewicza. Jej debiut w tytułowej roli Antygony wzbudził sensację. Później był nie mniej głośny ich wspólny spektakl "Balladyna" Słowackiego. – Hanuszkiewicz nie wymyślał, tylko brał z człowieka. Odkrył we mnie coś i wyciągnął to, co autentyczne. Nie próbował przy tym wtłoczyć mnie w jakiś format  – mówiła Anna Chodakowska.

Teatrowi Narodowemu aktorka pozostała wierna do dziś. Oprócz teatru zagrała też w kilku znakomitych filmach. Na jej koncie są takie tytuły jak: "Bestia", "Justyna", "Krzyk", "Widziadło", "Dziewczęta z Nowolipek", "Medium", "Zabij mnie glino", "Co lubią tygrysy". Ostatnie jej występ to serial "Kuchnia Polska"

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/km

Kobiety sukcesu, Kobiety biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 13.05.18

Godzina emisji: 13.05


Czytaj także

Spektakl „Msza Wędrującego” wg Edwarda Stachury

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 12:00
Od jesieni 1982 roku prezentowany był w warszawskim teatrze Stara Prochownia. Później grany był także w wielu innych miejscach – na polanach, nad jeziorami, czy na fabrycznych dziedzińcach. Dziś powraca na Scenie na Piętrze „Nowy Świat 44”. O spektaklu „Msza Wędrującego” według Edwarda Stachury mówiła w audycji Rozmowa Kulturalna aktorka Anna Chodakowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Chodakowska: przede wszystkim jestem aktorką

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 14:45
Spełniona aktorka i niedoszły polityk. Co sprawiło, że Anna Chodakowska postanowiła spróbować swoich sił w Senacie, czy teatr już jej nie wystarcza? W Polskim Radiu 24 aktorka Teatru Narodowego opowiedziała o swoich planach i ambicjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hiszpański temperament w recitalu „Zmienność Róży”

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 14:13
„Zmienność Róży” to oparty na poezji F. G. Lorci recital Anny Chodakowskiej, aktorki Teatru Narodowego w Warszawie. Spektakl, pełen hiszpańskiego temperamentu, tańca i muzyki flamenco widzowie zobaczą 23 czerwca na scenie Nowego Światu 44. O szczegółach aktorka mówiła w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Aktorki – Odkrycia”. Rozmowy z polskimi aktorkami

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 18:45
„Aktorki. Odkrycia” to zbiór opowieści o kluczowych momentach w życiu polskich aktorek, które opowiedziały o swoich najszczęśliwszych i najtrudniejszych doświadczeniach, swoim życiu i wydarzeniach, „od których wszystko się zaczęło”. Rozmawiał z nimi Łukasz Maciejewski. O swojej książce opowiadał w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń