Dorośli odpowiadają za sprzedaż alkoholu nieletnim

Już ponad 400 gmin zaangażowało się w akcję zapobiegania sprzedaży alkoholu nieletnim. To prawie jedna piąta wszystkich gmin w Polsce. Coraz więcej osób przyłącza się do kampanii edukacyjnej "Pozory mylą - dowód nie". Akcja ma na celu aktywizację osób dorosłych w zapobieganiu sprzedaży alkoholu dzieciom i młodzieży.

2012-08-22, 09:17

Dorośli odpowiadają za sprzedaż alkoholu nieletnim
Panorama Serocka

Posłuchaj

pozory mylą, dowód nie
+
Dodaj do playlisty

Gmina Serock już drugi rok bierze udział w kampanii "Pozory mylą - dowód nie". Gość PR24 zastępca burmistrza Serocka  Józef  Zając tłumaczy, że akcja z roku na rok przynosi lepsze efekty. Z badania przeprowadzonego po zeszłorocznej kampani wynika, że sprzedaż alkoholu niepełnoletnim spadła o 10%. Jednocześnie dyrektor gimnazjum w Serocku  Małgorzata Szczerba podkreśla, że przy okazji kampanii w gminie Serock szkole udało się udoskonalić system profilaktyki pierwszorzędowej, polegający na przeciwdziałaniu ryzykownym działaniom młodzieży. Pracownicy gimnazjum nie tylko informują uczniów z jakim ryzykiem wiąże się kupno alkoholu, ale także oferują alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu.

Niestety to dorośli są odpowiedzialni za sprzedaż i rozprowadzanie alkoholu wśród nieletnich. Dlatego akcja edukacyjna "Pozory mylą - dowód nie" jest skierowana właśnie do nich. Jak mówi Krzysztof Grabczuk wicemarszałek województwa lubelskiego abstynencja młodych ludzi zależy wyłącznie od dorosłych i działań jakie podejmują. Sprzedając alkohol i inne używki nieletnim robimy krzywdę nie tylko im i ich rodzicom, ale także sobie.

W tym roku 10 gmin zaangażowanych w kampanię "Pozory mylą - dowód nie" zdobędzie tytuł "odpowiedzialnej gminy roku". Kampania stara się uruchomić jak najdłuższy łańcuch prewencji w zapobieganiu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej