X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

”Coś ze mnie, coś z nich". Staruszkowo - przytulisko dla starych, porzuconych zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 21:11
Rozpoczyna się sezon wakacyjny, więc i porzucenia zwierząt. Są tacy, którzy wyrzucają psy i koty na ulice lub do lasów, są i tacy, którzy nie zważając na wiek oraz stan porzuconych zwierząt przygarniają je. Bohaterką reportażu jest Krystyna Seemayer, która prowadzi w Karpaczu dom spokojnej starości dla zwierząt.
Audio
  • 30.06.19 ”Coś ze mnie, coś z nich" – reportaż Jakuba Tarki
Staruszkowo w Krzewiu Małym
Staruszkowo w Krzewiu Małym Foto: fb.com/pg/staruszkowo

Jest takie miejsce na Dolnym Śląsku, w którym stare, schorowane, skrzywdzone przez ludzi psy odzyskują radość życia - to Staruszkowo.

Krystyna Seemayer - zawiedziona ludźmi - postanowiła poświęcić życie psom. Ma ich dziś około 40. W cieple, miłości dobiegają swoich lat; doświadczają tego, czego nie zaznały przez całe życie. Ich los ma wiele punktów wspólnych z życiowymi losami pani Krystyny. Jak sama mówi: "one mają coś ze mnie, a ja coś z nich".

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Jakuba Tarki „Coś ze mnie, coś z nich" oraz rozmowy z założycielką przytuliska dla starych, porzuconych zwierząt w Krzewiu Małym - Krystyną Seemayer.

____________________ 

Data emisji: 30.06.2019

Godzina emisji: 20:06

Czytaj także

Psy ze schroniska "Czekadełko" uratowane. Pomogli strażacy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 21:00
Z zagrożonego zalaniem schroniska dla zwierząt w Wadowicach Dolnych k. Mielca (Podkarpackie) strażacy ewakuowali 55 psów i jednego kota. - Na miejscu nie ma już ani jednego zwierzęcia – powiedział rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne schronisko zalane. Pracownicy proszą o pomoc i zachęcają do przygarnięcia zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 16:21
Kolejne schronisko zmaga się z zalaniem i podtopieniami. Chodzi o placówkę w Borku, które jeszcze wczoraj pomagało w ewakuacji psów z "Czekadełka", schroniska oddalonego o około 80 km.
rozwiń zwiń