X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tydzień w Europie

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 14:38
Ukraińsko-rosyjski pat gazowy, otwarcie brytyjskiej ambasady w Teheranie i afera podsłuchowa w Polsce. To najważniejsze wydarzenia, które w mijającym tygodniu odbiły się szerokim echem na Starym Kontynencie.
Audio
  • 21.06.14 Adam Dąbrowski „Francuzom bliższe są sprawy Afryki niż Ukrainy (…)”
Tydzień w Europie
Foto: flickr/Jason Garber

Konflikt ukraińsko-rosyjski ma wiele twarzy. Oprócz napięć na wschodzie Ukrainy, gdzie nadal dochodzi do starć sił rządowych z separatystami, pomiędzy Kijowem a Moskwą trwa wojna gazowa. Rosja zakręciła Ukrainie kurek z błękitnym paliwem.

Kryzys ukraiński: komentarze europejskie

Sytuację na Ukrainie monitorują litewskie media. Wilno, podobnie jak pozostałe kraje bałtyckie, nadal czuje się zagrożone ingerencją Rosji w sprawy państwa – tak, jak to miało miejsce na Krymie.  

- Litewskie gazety i portale internetowe bacznie obserwują sytuację na Ukrainie. Mniejszość rosyjska na Litwie nie jest zasymilowana, co sprawia, że jest podatna na moskiewską propagandę – mówił w Polskim Radiu 24 Eldoradas Butrimas, korespondent gazety „Lietuvos Rytas”.

Kryzys ukraiński obecny jest również w mediach francuskich. Paryż z jednej strony funkcjonuje w strukturach Unii Europejskiej, która negatywnie zapatruje się na działania Moskwy wobec Kijowa, a z drugiej sprzedaje Rosji sprzęt wojskowy o strategicznym znaczeniu militarnym.

- Mimo że sprawy ukraińskie są szeroko omawiane we francuskich mediach, świadomość tamtejszego społeczeństwa jest bardzo niska. Francuzom bliższe są sprawy Afryki niż Ukrainy. Dodatkowo francuski pragmatyzm nakazuje prowadzenie interesów z Moskwą – Rosja jest bowiem potężnym partnerem gospodarczym – zauważył Marek Brzeziński, korespondent Polskiego Radia w Paryżu.

O stanowisku Brytyjczyków względem Rosji w kontekście kryzysu ukraińskiego mówił Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie.

Iran wraca do gry?

Sytuacja międzynarodowa na Bilskim Wschodzie ulega diametralnej zmianie. Irakowi, w którym przez kilka lat stacjonowały siły amerykańskie, brytyjskie i polskie, grozi wojna domowa. Tymczasem Zachód otwiera nową kartę w stosunkach z Iranem. Barack Obama nie tak dawno rozmawiał telefonicznie z prezydentem Hassanem Rouhanim, a w mijającym tygodniu Londyn otworzył ponownie w Teheranie swoją placówkę dyplomatyczną.

- Pośród brytyjskich komentatorów panuje ostrożny optymizm związany z tym wydarzeniem. Zdaniem niektórych kryzys w Iraku może być szansą na zmiany w stosunkach międzynarodowych – relacjonował Adam Dąbrowski.

Podsłuchy w polskim wydaniu

Afera podsłuchowa ujawniona przez tygodnik „Wprost” odbiła się echem nie tylko w rodzimych mediach. Sprawę komentowały również europejskie i światowe gazety oraz portale internetowe. Marek Brzeziński w PR24 przypominał, że afery podsłuchowe to nie tylko polska domena.

- Niegdyś adwokat Nicolasa Sarkozy’ego podejrzewał, że były prezydent był podsłuchiwany – co znalazło potwierdzenie w faktach. Wykazy z rozmaitych rozmów trafiały również codziennie rano na biurko Francoisa Mitteranda – mówił Marek Brzeziński.

W programie Ernesta Zozunia także o dochodzeniu do zdrowia Michaela Schumachera, byłego kierowcy Formuły 1, który uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach i „sweet fotkach” Dmitrija Miedwiediewa.

Zapraszamy do odsłuchania audycji!

PR24/MP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak