Edukacja finansowa seniorów
Prawie 45 procent polskich seniorów nadal jest aktywnych kredytowo, czyli posiada zobowiązania finansowe. Pytanie, czy osoby starsze w Polsce są bezpieczne na rynku kredytowym? Nierzadko słyszy się o ich wykorzystywaniu przez oszustów. Małgorzata Bielińska z Biura Informacji Kredytowej mówiła w Polskim Radiu 24, jak zapobiegać takim sytuacjom.
2015-09-25, 16:22
Posłuchaj
25.09.15 Małgorzata Bielińska: „Spotkania będą poświęcone dwóm kwestiom: wiarygodności finansowej, a także płatnościom bezgotówkowym”.
Dodaj do playlisty
W tym aspekcie najważniejszym elementem jest świadomość finansowa. W związku z tym, BIK – razem z Narodowym Bankiem Polskim i Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej – startuje z programem „Senior na plus!”.
– Będziemy organizowali warsztaty z seniorami. Spotkania będą poświęcone dwóm kwestiom: wiarygodności finansowej, a także płatnościom bezgotówkowym – mówiła Małgorzata Bielińska. Gość Polskiego Radia 24 dodał, że osoby starsze będą informowane m.in. o tym, jak chronić swoje poufne dane.
W warsztatach mogą wziąć osoby, które ukończyły 55 lat. W ramach projektu zostanie przeszkolonych 900 osób w 5 województwach.
Więcej w całej rozmowie.
REKLAMA
Polskie Radio 24/mp/wj
REKLAMA