Moje ciało prawem chronione

Każdy człowiek, bez względu na rasę, wyznawaną religię czy płeć, powinien mieć prawo do decydowania o swoim życiu. Jednak na świecie nadal są kraje, które nie respektują tego założenia.

2014-05-12, 14:26

Moje ciało prawem chronione
. Foto: flickr/Neil. Moralee

Posłuchaj

12.05.14 Weronika Rokicka: „Polski oddział Amnesty Internatiomnal jest zaangażowany w przedsięwzięcie (…)”
+
Dodaj do playlisty

W 52 krajach świata, w świetle prawa legalne jest poślubienie kobiety, która ma mniej niż 15 lat. „Moje ciało a prawa człowieka” to kampania Amnesty International, której celem jest nie  tylko edukacja, ale także domaganie się od władz respektowania praw seksualnych. Akcja prowadzona jest w siedmiu krajach w pięciu regionach świata.

- W ciągu dwóch lat skupimy się na pięciu regionach, w których chcemy, aby dokonała się zmiana. Liczymy, że dzięki globalnemu naciskowi, między innymi w Algierii, Tunezji i Maroku przemoc wobec kobiet będzie mniejsza – mówiła w Polskim Radiu 24 Weronika Rokicka z Amnesty International.

Amnesty International a porwanie w Nigerii

W połowie kwietnia nigeryjscy islamiści z Boko Haram porwali ponad 300 dziewczynek. Choć niektórym z nim udało się zbiec, w niewoli nadal pozostaje 276 nastolatek. Islamiści w zamian za uwolnienie dziewczynek domagają się uwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Amnsety Interntional wystosowała w obronie dziewczynek petycje.

- To jest skoordynowana akcja. Nasze biura w różnych krajach tworzą petycje w sprawie uwolnienia dziewczynek. Także polski oddział Amnesty Internatiomnal jest zaangażowany w przedsięwzięcie. Zebrane w naszym kraju podpisy przesłaliśmy już do Ambasady Nigerii – relacjonowała Weronika Rokicka.

REKLAMA

PR24/MP

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej