X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Kryzys migracyjny a handel ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 13:45
Zgodnie z szacunkami Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC), handel ludźmi to trzeci pod względem dochodów – po handlu bronią i narkotykami – nielegalny proceder na świecie. – To łatwy i dochodowy biznes. To niebezpieczeństwo jest już w Europie – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Magdalena El Ghamari, prezes Fundacji El Karama, ekspertka ds. bezpieczeństwa międzynarodowego z Uniwersytetu w Białymstoku.
Audio
Ponad 40 procent imigrantów, którzy dotarli do Europy mogło być zagrożonych procederem handlu ludźmifot.pixabay.com
Ponad 40 procent imigrantów, którzy dotarli do Europy mogło być zagrożonych procederem handlu ludźmi/fot.pixabay.com

Jak podkreślała gość PR24, proceder handlu ludźmi w dużej mierze może rozwijać się m.in. właśnie dzięki kryzysowi migracyjnemu. – Pamiętajmy, że problem uchodźczy nie został rozwiązany. To, że obecnie mniej mówimy o kryzysie migracyjnym to nie znaczy, że tego tematu nie ma – wskazywała ekspertka. – Mówi się, że nawet 40 procent migrantów, którzy dotarli do Europy, mogło być zagrożonych procederem handlu ludźmi. W kontekście możemy mówić o dziesiątkach tysięcy osób – dodawała.

Magdalena El Ghamari zauważyła również na naszej antenie, że Unia Europejska „nie ma planu B” w kontekście rozwiązania kryzysu migracyjnego, co może rodzić w przyszłości jeszcze większe problemy.

– Warunkiem tego, że Turcja będzie trzymała na swoim terytorium imigrantów, było to, że zostaną zniesione wizy dla Turków. Politycy na ten temat raczej milczą, a Ankara straszy UE otwarciem granic – mówiła gość PR24. – Mamy również problem z zabezpieczeniem libijsko-włoskiego kierunku migracyjnego – wskazywała ekspertka.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/mp

___________________

Data emisji: 28.03.17

Godzina emisji: 13.18


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przyszłość polityki azylowej po zamachu w Berlinie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 15:11
Jakie będą konsekwencje polityczne zamachu w Niemczech i czy można się spodziewać zmiany stanowisko przyjmie w kwestii wspólnej polityki azylowej Unii Europejskiej i Grupy Wyszehradzkiej? Gościem Polskiego Radia 24 był Łukasz Polinceusz z Fundacja Pułaskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uchodźcy z Bliskiego Wschodu nie docierają do Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2017 22:00
12 tys. cudzoziemców złożyło w Polsce wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej w 2016 r. – Cały czas monitorujemy te sprawy, nie odnotowujemy dużego napływu cudzoziemców do Polski w procedurze uchodźczej. W porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej, to jest mała liczba – mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jurek o kryzysie migracyjnym: polska opinia publiczna wykazała ogromną dojrzałość

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 08:30
- Nagle okazuje się, że Holandia społecznie graniczy z Turcją, a mniejszość turecka w Holandii zachowuje się przede wszystkim jak obywatele tureccy, którzy żądają możliwości realizowania swojej polityki tureckiej na terenie Holandii. To pokazuje dramatyczną sytuację, w którą zabrnęła Europa Zachodnia – powiedział w programie 24 Pytania europoseł Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek. Gość odniósł się w ten sposób do konfliktu na linii Turcja – Holandia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Europa zabrnęła tak daleko, ponieważ rząd premier Ewy Kopacz był cicho”

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 08:10
- Płynięcie Polski w głównym nurcie, w momencie gdy Angela Merkel zapraszała imigrantów, doprowadziło do sytuacji, do której doprowadziło. Gdybyśmy wtedy bardzo stanowczym głosem powiedzieli, że to jest błąd i droga donikąd, gdyby Donald Tusk zwołał posiedzenie Rady Europejskiej to być może Europa tak daleko by nie zabrnęła. Niestety zabrnęła, bo m.in. rząd premier Ewy Kopacz siedział cicho – powiedział w programie 24 Pytania europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Odniósł się także do wyników referendum przeprowadzonego w podwarszawskim Legionowie dotyczącym planów przyłączenia gminy Legionowo do Warszawy.
rozwiń zwiń