XXIII Targi Książki Historycznej
Popularyzowanie czytelnictwa, zwłaszcza że Polacy coraz mniej chętnie sięgają po książki, wydaje się niezwykle istotne ze społecznego punktu widzenia. Targi Książki Historycznej, które odbywają się w warszawskich Arkadach Kubickiego, są przykładem wieloletniego działania w tej materii.
2014-11-26, 14:30
Posłuchaj
Wydarzenie rokrocznie odbywa się z inicjatywy Porozumienia Wydawców Książki Historycznej. Przewodniczący tej organizacji, Zbigniew Czerwiński, mówił w Polskim Radiu 24, że targi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
– To są najstarsze targi książki, które odbywają się w kraju bez żadnych przerw. Inicjatywa cieszy się również stałą publicznością – w ubiegłym roku targi odwiedziło ponad dwadzieścia dwa tysiące osób. Byli to zdeklarowani czytelnicy, którzy wiedzieli po co przyszli na Targi Książki Historycznej – podkreślał wydawca.
Gość Polskiego Radia 24 zaznaczał, że choć rynek książki historycznej – w porównaniu do rynku wydawnictw edukacyjnych – jest nieduży, to jest przyszłościowy.
– To, że dziś działa ponad dwustu wydawców, posiadających w swojej ofercie książki historyczne, świadczy o potencjale tego sektora – wyjaśniał Czerwiński.
REKLAMA
„Nobel literacki”: historia
W tym roku, już po raz dwudziesty, przyznana podczas Targów Książki Historycznej zostanie prestiżowa nagroda KLIO.
– Tworząc tę nagrodę zależało nam, by powołać jury, które dawałoby gwarancję obiektywnego, szerokiego spojrzenia na ofertę wydawniczą. Wśród sędziów znajdują się więc osoby zajmujące się działalnością naukową i popularyzowaniem historii – mówił o wyróżnieniu przewodniczący Porozumienia Wydawców Książki Historycznej.
Przewodniczącym kapituły nagrody KLIO jest prof. dr hab. Tomasz Szarota.
XXIII Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach 27-30 listopada 2014 roku w Warszawie. W tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział ponad dwustu wystawców.
REKLAMA
PR24
REKLAMA