Balladyna w warszawskiej Stodole

Studenci Politechniki Warszawskiej przygotowali spektakl „Balladyna” na podstawie tragedii Juliusza Słowackiego. Wystawieniem sztuki pragną uczcić 10–lecie swego teatru.

2015-05-17, 18:04

 Balladyna w warszawskiej Stodole
Plakat reklamujący spektalkl. Foto: www.facebook.com/TeatrPW/

Posłuchaj

+
Dodaj do playlisty

Spektakl został przygotowany przez aktorów młodego pokolenia. Młodzi twórcy byli gośćmi Polskiego Radia 24.

Według Grzegorza Sierzputowskiego, wybór tragedii Juliusza Słowackiego nie był przypadkowy.

– W naszej sztuce Balladyna boryka się z problemami, które dziś są bardzo aktualne. W opowieść wpletliśmy wątki z tragedii Juliusza Słowackiego, które połączyliśmy ze współczesnymi wartościami – wyjaśnił Grzegorz Sierzputowski, reżyser „Balladyny”.

Anna Wierzchowska, odtwórczyni Balladyny oraz Szymon Pękala wcielający się w rolę Fon Kostryna mówili również o tym, dlaczego warto obejrzeć „Balladynę”.

Premiera spektaklu „Balladyna” Teatru Politechniki Warszawskiej 21 maja na deskach warszawskiego klubu Stodoła.

Polskie Radio 24/op

Polecane

Wróć do strony głównej