Kulturalny potencjał Warszawy
Artyści, ludzie kultury i aktywiści z Berlina oraz Warszawy zastanawiali się podczas specjalnego spotkania w muzeum Polin, czy polska stolica ma szansę stać się kulturalno-społecznym centrum świata. – Miasta powinny szukać własnej narracji wynikającej z historii i kultury – mówił w Polskim Radiu 24 Kajetan Prochyra, koordynator sceny muzycznej muzeum Polin.
2015-11-11, 15:11
Posłuchaj
11.11.15 Kajetan Prochyra: „Opowieść o danym mieście tworzę jego aktywiści i to oni decydują o tym, że Warszawa nie jest pustynią (…)”.
Dodaj do playlisty
Paryż, Berlin, Nowy Jork – te miasta wymieniane są najczęściej, gdy pojawia się temat światowych centrów społeczno-kulturalnych. Kajetan Prochyra stwierdził, że również Warszawa ma swoje jasne strony, ale jeszcze nie odkryte.
– Mieliśmy okres mody na PRL, cieszyliśmy z MDM-u. Także Powstanie Warszawskie jest wielką narracją miasta, która jest tworzona i odkrywana na nowo. To elementy, które sprawiają, że nie będziemy drugim Berlinem, ale miastem, które będzie przyciągać do siebie w inny sposób – powiedział gość Polskiego Radia 24.
Więcej o potencjale kulturalnym Warszawy w całej rozmowie.
Polskie Radio 24/gm