Bliżej sztuki współczesnej
Dlaczego Polacy nie lubią tudzież nie rozumieją sztuki współczesnej? O tym w Polskim Radiu 24 mówił Szymon Żydek, kurator, badacz kultury i autor książki „Sztuka w naszym wieku”.
2016-04-10, 17:01
Posłuchaj
„Sztuka w naszym wieku” Rafała Dominika i Szymona Żydka to publikacja zachęcająca do zapoznania się ze sztuka współczesną. Zdaniem gościa Polskiego Radia, Polacy nie lubią sztuki XXI wieku, bo… jej nie znają.
– Obecnie do sztuki nowoczesnej dostęp jest nadal utrudniony. Przez tę publikację chcieliśmy ośmielić ludzi do tego, żeby ze sztuką współczesną obcowali. To przyjacielskie zabranie za rękę i pokazanie, że można się zmierzyć z dziełami artystów naszych czasów – powiedział w Polskim Radiu 24 Szymon Żydek.
„Sztuka w naszym wieku” to zbiór miniesejów o świecie sztuki współczesnej. Wzbogacona jest o reprodukcje dzieł współczesnych polskich artystów.
Z Szymonem Żydkiem rozmawiał Błażej Prośniewski.
REKLAMA
Polskie Radio 24/dds/pj
REKLAMA