4. edycja Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier
Ponad 50 instytucji, 100 wydarzeń i hasło „Nie dzieli nas nic”. Rozpoczął się Warszawski Tydzień Kultury bez Barier. Kina, muzea, teatry i galerie przygotowały specjalny program dla wszystkich, którzy borykają się z różnymi przeciwnościami. O akcji w Polskim Radiu 24 mówił Robert Więckowski (Fundacja Kultury bez Barier).
2016-09-25, 10:28
Posłuchaj
Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier potrwa do 9 października. Wbrew nazwie, wydarzenia od zeszłorocznej edycji odbywają się także poza stolicą. – Nie chodzi o to, jak to się nazywa, chodzi o to co się dzieje – mówił gość.
Uczestnicy będą mogli zwiedzić wystawy muzealne, wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, poznać sztuki teatralne, projekcje filmowe i spotkać się z ich twórcami. Dzięki zastosowaniu audiodeskrypcji, tłumaczenia na język migowy, pętli indukcyjnych oraz odpowiednich informacji na temat dostępności wydarzeń i miejsc, uczestniczyć mogą w nich również osoby z niepełnosprawnością sensoryczną, intelektualną i ruchową. Bezpłatne wydarzenia oraz tańsze bilety znoszą także barierę finansową.
– Ma nas naprawdę nic nie dzielić. Czy mieszkasz daleko od dużego miasta, czy bliżej, czy blisko Ci do kultury, czy dalej, czy masz więcej, czy mniej pieniędzy, czy jesteś osobą z niepełnosprawnościami, czy jesteś osobą pełnosprawną – nie ma znaczenia. Jeśli chcesz uczestniczyć w którymś z tych wydarzeń masz do tego pełne prawo – mówił Robert Więckowski.
Więcej w całej rozmowie.
REKLAMA
Gospodarzem programu była Maria Furdyna.
Polskie Radio 24/ip/pj
___________________
Data emisji: 25.09.2016
REKLAMA
Godzina emisji: 8.33
REKLAMA
REKLAMA