more_horiz

"Nie wiem, czy Bob Dylan powinien dostać Nobla"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 20:02
Bob Dylan to nie tylko muzyk, ale i wielki poeta – tak o laureacie literackiej nagrody Nobla mówią eksperci literaccy i muzyczni. W Polskim Radiu 24 o twórczości Boba Dylana z Dariuszem Rosiakiem – dziennikarzem Polskiego Radia i znawcą tekstów amerykańskiego muzyka – rozmawiał Jakub Kukla.
Audio
Bob Dylan
Bob DylanFoto: flickr.com/badosa

– Nie wiem, czy Bob Dylan powinien dostać Nobla. Być może powinna zostać dla niego stworzona osobna kategoria – mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Rosiak. – Dylan to postać, która wymyka się dotychczasowym ocenom, które służyły jako fundament przyznawania Nobla. Z drugiej strony, w ostatnim czasie rozszerzany jest zakres i kryteria, na podstawie których przyznawana jest nagroda – podkreślał ekspert.

Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył przy tym, że w kontekście twórczości Boba Dylana można mówić o literaturze. – Jeżeli literatura jest artystycznym ujęciem doświadczenia ludzkiego i przedstawieniem go w indywidualnej formie, która porusza ludzi, to Dylan spełnia warunki tej definicji – podkreślał na naszej antenie Dariusz Rosiak.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/IAR

___________________

Data emisji: 16.10.16

Godzina emisji: 19.35


Zobacz także

Zobacz także