Firma upadła, ale buduje

Nie każda firma, która ogłosiła upadłość, musi ulec likwidacji. Takim przykładem jest spółka budowlana PBG S.A. Firma mimo ogłoszenia upadłości, nadal funkcjonuje. A jest to możliwe dzięki zawarciu układu z wierzycielami.

2015-09-02, 21:14

Firma upadła, ale buduje
Zdjęcie ilustracyjne/fot./flickr/Ken Teegardin

Posłuchaj

02.09.15 Kinga Banaszak-Filipiak: „Postępowanie upadłościowe kończące się zawarciem układu z wierzycielami jest korzystniejsze dla wszystkich stron (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Kinga Banaszak-Filipiak, wiceprezes PBG S.A., wyjaśniała w Polskim Radiu 24, że ustawa „Prawo upadłościowe i naprawcze” nakierowane jest na likwidację spółki, a nie wyjście firmy z problemów poprzez jej restrukturyzację. Jak zaznaczała, likwidacja nie jest jednak koniecznością.

– Postępowanie upadłościowe kończące się zawarciem układu jest korzystniejsze dla wszystkich stron. Wierzyciele mogą liczyć na wyższe zaspokojenie niż w przypadku likwidacji, a pracownikom spółki daje to możliwość dalszego funkcjonowania – mówił gość Polskiego Radia 24.

Zatwierdzenie układu z wierzycielami musi nastąpić na drodze sądowej. Po prawomocnym wyroku sądu upadłościowego, firma w takim przypadku może normalnie funkcjonować.

– Po prawomocnym zatwierdzeniu układu, firma nie ma już dopisku „w upadłości układowej”. Nie są również nałożone na nią ograniczenia wypływające z ustawy „Prawo upadłościowe i naprawcze” – tłumaczyła wiceprezes spółki.

REKLAMA

PBG S.A. świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw.

Z Kingą Banaszak-Filipiak rozmawiał Juliusz Głuski.

Polskie Radio 24/dds/mr

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej