Prezes PZHL: to największe bolączki polskiego hokeja
Brak wysokiego poziomu sportowego, poważnych sponsorów, odpowiednich funduszy i zainteresowania mediów. Oto największe bolączki polskiego hokeja. Czy jest szansa na poprawę tej sytuacji? Czy Polski Związek Hokeja na Lodzie ma pomysły na wyjście ze stanu marazmu, w którym obecnie znajduje się polski hokej? Gościem "Magazynu sportowego" był Dawid Chwałka, prezes PZHL, który odpowiedział na te pytania.
2016-11-13, 21:32
Posłuchaj
Prezes Dawid Chwałka przyznał, że hokej w naszym kraju ma problemy już od blisko 25 lat. Jeszcze na początku lat 90. XX wieku reprezentacja polskich hokeistów, pod względem popularności, była tuż za piłkarzami. Jednak ta sytuacja błyskawicznie uległa pogorszeniu.
– Dzisiaj mamy wiele wspaniałych drużyn, na które przychylniejszym okiem patrzą zarówno kibice, jak i sponsorzy. Są chociażby siatkarze, czy piłkarze ręczni. Hokej tak naprawdę odbudowuje się dopiero od dwóch lat i do czołówki wiele nam jeszcze brakuje. Trzeba być pokornym i należy o tym pamiętać – dodał.
Ponadto w audycji rozmowa z Martą Zawadzką, polską przedstawicielką w światowych władzach hokeja, która wypowiedziała się na temat postawy męskiej i żeńskiej reprezentacji hokeja w ostatnim sezonie.
Nie zabrakło także przeglądu najważniejszych informacji sportowych dnia.
"Magazyn sportowy" prowadzili Dariusz Matyja i Maciej Gaweł.
Polskie Radio 24/db/tj
______________________
Data emisji: 13.11.2016
Godzina emisji: 21.07