more_horiz

Kto zastąpi Stephana Antigę? "PZPS będzie miał zagwozdkę"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 21:41
W siatkarskiej reprezentacji od niemal miesiąca "bezkrólewie". Polski Związek Piłki Siatkowej, po zwolnieniu Stephane’a Antigi, nadal nie zatrudnił nowego szkoleniowca. Kto zostanie następcą francuskiego szkoleniowca? O tym w rozmowie z Karolem Kłosem, środkowym reprezentacji Polski i Skry Bełchatów.
Audio
Stephane Antiga; foto: AP PhotoMatt Rourke
Stephane Antiga; foto: AP Photo/Matt Rourke

Stephane Antiga pożegnał się z reprezentacją Polski po dwóch latach pracy z kadrą. W tym czasie szkoleniowiec doprowadził naszych siatkarzy przede wszystkim do zdobycia tytułu mistrzów świata. Z Biało-Czerwonymi Francuz rozstał po nieudanych igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro Polska odpadła z turnieju już w ćwierćfinale.

Jak mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 Karol Kłos, decyzję o dymisji Stephane’a Antigi przyjął "ze spokojem". – Przeżyłem z nim w kadrze zarówno dobre, jak i gorsze chwile – wskazywał. – Rozwinąłem się pod jego skrzydłami, ale zawsze trzeba liczyć się ze zmianą trenera – zauważył środkowy reprezentacji Polski.

Kandydatami do objęcia posady po francuskim szkoleniowcu są m.in.  Ferdinando De Giorgi, Radostin Stoychev i Daniel Castellani, który już niegdyś prowadził polską reprezentację. – PZPS będzie miał niezłą zagwozdkę. To doświadczeni szkoleniowcy, ciekaw jestem kto zostanie nowym trenerem – komentował Karol Kłos.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Tomasz Kowalczyk

Więcej Sportu w Polskim Radio 24

Polskie Radio 24/mp/tj

________________

Data emisji: 4.11.16

Godzina emisji: 21.06


Zobacz więcej na temat: pr24 pr24 hp Stephane Antiga

Zobacz także

Zobacz także