more_horiz

Mundial kreuje gwiazdy. "Rebić zrobił niesamowite wrażenie"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 20:20
Z mundialem pożegnały się już reprezentacje Brazylii, Argentyny czy Portugalii, a wraz z nimi takie gwiazdy światowego futbolu jak Leo Messi, Cristiano Ronaldo czy Neymar. Który z grających jeszcze w mistrzostwach świata zawodników ma szansę stać się nowym, piłkarskim bohaterem? O tym w rozmowie z Andrzejem Juskowiakiem, byłym reprezentantem Polski.
Audio
  • 09.07.18 Mundial kreuje gwiazdy. Andrzej Juskowiak: Rebić zrobił niesamowite wrażenie
Ante Rebić, reprezentant Chorwacji
Ante Rebić, reprezentant ChorwacjiFoto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

Zdaniem Andrzeja Juskowiaka, dotychczasowe gwiazdy zawiodły. – Było widać, zwłaszcza po Cristiano Ronaldo, że najlepsi piłkarze chcieli pokazać się z dobrej strony. Jednak zarówno on, jak i Leo Messi, przestrzelili rzuty karne podczas mistrzostw. Powoli daje o sobie znać wiek tych zawodników, coraz trudniej jest im dobrze grać podczas tego typu turniejów, decydować o wyniku meczu. Grą w klubach przyzwyczaili nas do tego, że niespodzianką jest spotkanie, w którym nie strzelają oni gola. Tego samego oczekuje się od nich w reprezentacji, ale sezon był dla nich trudny – wskazywał gość PR24. – Dlatego na mundialu pokazują się młodsi zawodnicy, np. Kylian Mbappe. Szansę miał też Neymar, ale on najbardziej chyba rozczarował, np. ciągłym symulowaniem fauli – dodawał ekspert.

W ocenie byłego reprezentanta Polski, dotychczas "największe wrażenie zrobił Ante Rebić". – Wiedziałem, czego mogę spodziewać się po Luce Modriciu, ale Ante Rebić wywarł na mnie kolosalne wrażenie. Nie dziwię się, że zespoły z ligi angielskiej chcą zapłacić za niego 30 milionów euro. Jest mało prawdopodobne, że po mundialu Chorwat nadal będzie zawodnikiem Eintrachtu Frankfurt – mówił Andrzej Juskowiak.

Tymczasem, sam mundial wkroczył w decydującą fazę. O grę w finale – odpowiednio we wtorek i środę – będą walczyły drużyny Belgii i Francji oraz Chorwacji i Anglii.

Więcej w rozmowie z Andrzejem Juskowiakiem.  

W II części audycji o przygotowaniach polskich lekkoatletów do sierpniowych mistrzostw Europy.

Gospodarzem programu był Rafał Bała.

Polskie Radio 24/IAR/zz

----------------------------------

Data emisji: 09.07.18

Godzina emisji: 19.37

Zobacz także

Zobacz także