X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Rzucić palenie. Najważniejsza jest motywacja

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 15:29
Według ekspertów, potrzeba średnio siedmiu prób, aby skutecznie zerwać z uzależnieniem od tytoniu. Dziś palacze mogą po raz kolejny spróbować, bo – jak co roku – w każdy trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Gościem Polskiego Radia 24 była Krystyna Knypl, red. naczelna "Gazety dla Lekarzy".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/lanier67

Jak podkreślała gość Polskiego Radia 24, kluczem do rzucenia palenia jest silna motywacja. Krystyna Knypl zauważyła przy tym, że często o swoim zdrowiu przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy dopadają nas dolegliwości zdrowotne. – Niestety "najskuteczniejszą metodą" rzucania palenia jest ciężka choroba, taka jak zawał serca czy udar mózgu – mówiła ekspertka.

Dr Krystyna Knypl, foto: PR24/PJ Dr Krystyna Knypl, foto: PR24/PJ

Krystyna Knypl przypomniała także na naszej antenie, że każdy wypalony papieros szkodzi zdrowiu. – Serce, mózg i inne narządy palacza są gorzej ukrwione. Wraz z dymem tytoniowym wdycha się blisko 5 tysięcy różnych substancji, które mają zły wpływ na nasz organizm – wyjaśniała gość Polskiego Radia 24.

Według badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego z ubiegłego roku, w Polsce pali 9 milionów osób, czyli 24 procent społeczeństwa: 31 procent mężczyzn i 18 procent kobiet. W latach 90. ubiegłego wieku uzależnionych od tytoniu było 51 procent mężczyzn i 25 procent kobiet.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/IAR/mp/tj

__________________

Data emisji: 17.11.16

Godzina emisji: 14.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Siła Nadziei". Jak pomóc cierpiącym na choroby rzadkie?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2016 20:20
Fundacja Równi Wśród Równych wspiera osoby chore, niepełnosprawne, zagrożone wykluczeniem społecznymi i wykluczone społecznie. Bardzo ważnym obszarem jest także pomoc osobom dotkniętym chorobami rzadkimi. Gościem Polskiego Radia 24 była Mariola Kowalska, prezes fundacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Cukrzycy. "Z tą chorobą można żyć"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 19:06
Na cukrzycę cierpią ponad 2 miliony Polaków, czyli 6 proc. całej populacji. O profilaktyce i leczeniu choroby, w Światowym Dniu Cukrzycy, mówiła w Polskim Radiu 24 diabetolog prof. Dorota Zozulińska-Ziółkowska,
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na ratunek chorym na idiopatyczne włóknienie płuc

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 20:39
Idiopatyczne włóknienie płuc to rzadka choroba, w wyniku której dochodzi do niewydolności oddechowej. Śmiertelność pacjentów jest większa, niż przy niejednym nowotworze złośliwym. O rozpoznawaniu, leczeniu i problemach związanych ze schorzeniem mówili w audycji Powiedzmy Sobie Jasno dr Małgorzata Sobiecka (Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie) i Lech Karpowicz (pacjent i prezes Towarzystwa Wspierania Chorych na Idiopatyczne Włóknienie Płuc).
rozwiń zwiń