Wybory prezydenckie w USA. Floryda kluczem do wygranej
– Margines prowadzenia Hillary Clinton w sondażach nie jest tak duży, by mogła się czuć bezpiecznie – powiedział w audycji Ameryka na Rozdrożu wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych zaplanowano na 8 listopada. Specjalny wysłannik Polskiego Radia w swojej przedwyborczej podróży po USA podąża śladami kandydatki demokratów, Hillary Clinton.
2016-10-27, 09:56
Posłuchaj
Powiązany Artykuł
Wybory prezydenckie w USA
Wojciech Cegielski podkreślał, że w zmaganiach o prezydenturę kluczowym dla obu kandydatów stanem jest obecnie Floryda. – Jest tam do zdobycia 29 głosów elektorskich i na Florydzie bardzo dużo się dzieje. Ze wszystkich sondaży wynika, że jeśli Donald Trump chce myśleć o prezydenturze, musi wygrać Florydę - powiedział nasz wysłannik.
Swoje 69. urodziny na Florydzie spędziła Hillary Clinton. I nie powinno to nikogo dziwić. - Jeśli kandydatka demokratów wysforuje się w tym stanie i nadal będzie prowadziła w sondażach, może być niemal pewna Białego Domu - dodał Cegielski.
Wysłannik Polskiego Radia mówił również o tym, że w tych wyborach wyjątkowo dużo osób nie pójdzie do urn. Dlaczgo? O tym w nagraniu audycji.
Gospodarzem audycji była Aleksandra Kozera.
REKLAMA
Polskie Radio 24/ip/tj
________________________
Data emisji: 27.10.2016
Godzina emisji: 7:21
REKLAMA
Polecane
REKLAMA