Kampania prezydencka w Stanach Zjednoczonych
Czy Hillary Clinton i Donald Trump mają nominacje partyjne na kandydatów „w kieszeni”? O tym w rozmowie z Tomaszem Zalewskim, b. korespondentem PAP w Waszyngtonie, w audycji Świat w Powiększeniu.
2016-05-01, 21:43
Posłuchaj
Hillary Clinton jest uważana za faworytkę po stronie Demokratów w wyścigu o partyjną nominację w wyborach prezydenckich. Jednak według gościa Polskiego Radia 24, tej kandydatce brakuje wiele do tego, by być uznaną za rasowego polityka.
– Hillary Clinton nie jest idealną kandydatką. W powszechnej opinii prowadzi dość okropną kampanię wyborczą. Nie jest naturalnym i urodzonym politykiem, tak jak jej mąż Bill Clinton. Nie ma umiejętności kontaktowania się z ludźmi i tłumem i nie ma tej inteligencji emocjonalnej. Najgorszym mankamentem jest jednak jej obsesja lęku przed otwartością i szczerością. Nie potrafi być spontaniczna i naturalna– utrzymywał Tomasz Zalewski.
Donald Trump wygrał już prawybory Partii Republikańskiej we wszystkich pięciu stanach na północnym wschodzie USA. Antysystemowiec ma coraz więcej zwolenników, szczególnie wśród młodzieży.
– Młodzi ludzie pewnych kategorii społeczno-demograficznych, mniej wykształceni i pozostający bez pracy,popierają Trumpa. Jego fani są uwiedzeni obietnicami nowych miejsc pracy dzięki temu, że położy się kres niesprawiedliwym układom z Chinami czy Meksykiem. Oni to kupują na zasadzie emocjonalnej. Podoba im się również wizerunek twardego faceta – powiedział gość Polskiego Radia 24.
REKLAMA
W programie również o tym, czy umiejętnie wykorzystywaliśmy unijne fundusze w ciągu 12 lat naszego członkostwa we Wspólnocie i czy jesteśmy w stanie przestawić się na nową filozofię inwestowania takich pieniędzy przede wszystkim w wiedzę, innowacje, naukę? O tym w rozmowie z Beatą Płomecką, korespondentką Polskiego Radia w Brukseli i prof. Markiem Kozakiem z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audycję prowadził Bogumił Husejnow.
Wybory prezydenckie w USA - serwis specjalny
Polskie Radio 24/dds/pj
REKLAMA
REKLAMA