X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Partnerstwo Wschodnie. Co łączy, a co dzieli członków unijnej inicjatywy?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 21:56
– Partnerstwo Wschodnie tworzy sześć bardzo różnych krajów, które mają rozmaite interesy i priorytety współpracy z Unią Europejską. Nie wszyscy deklarują jako swój cel integrację ze Wspólnotą – powiedział Wojciech Konończuk z Ośrodka Studiów Wschodnich. – Stopień ambicji każdego z tych państw jest także różny. Niektórzy są zainteresowani pogłębieniem współpracy, a dla innych ważne są kwestie ekonomiczne lub prestiżowe – dodał ekspert.
Audio
  • 15.05.19 Wojciech Konończuk: nikt chyba nie ma dobrej odpowiedzi na pytanie jak rozwijać Partnerstwo Wschodnie.
Przedstawiciele państw członkowskich Partnerstwa Wschodniego oraz unijni urzędnicy podczas konferencji w Brukseli
Przedstawiciele państw członkowskich Partnerstwa Wschodniego oraz unijni urzędnicy podczas konferencji w BrukseliFoto: EPA/STEPHANIE LECOCQ

W Brukseli odbyły się rozmowy na temat dziesięciolecia Partnerstwa Wschodniego, czyli inicjatywy dotyczącej współpracy Unii Europejskiej z sześcioma państwami byłego Związku Radzieckiego: Ukrainą, Mołdawią, Gruzją oraz Armenią, Azerbejdżanem i Białorusią.

Konferencja zakończyła się deklaracją, w której stwierdzono m.in., że "Partnerstwo Wschodnie jest inicjatywą, która przynosi korzyści wszystkim stronom, ale wyzwania przyszłości wymagają reform”.

Program Partnerstwa Wschodniego, zainicjowany przez Polskę i Szwecję, został zainaugurowany przed 10 laty na szczycie w Pradze. Kraje współpracujące z UE w ramach Partnerstwa w różny sposób podchodzą do stosunków ze Wspólnotą.

Dla Ukrainy, Gruzji i Mołdawii to - jak deklarują te kraje - etap na drodze do pełnej integracji europejskiej. Z kolei Azerbejdżan, Armenia i Białoruś widzą w Partnerstwie Wschodnim szanse na wzmocnienie i rozwój stosunków gospodarczych.

Więcej na temat idei i funkcjonowania Partnerstwa Wschodniego w całej rozmowie z Wojciechem Konończukiem. Zapraszamy do jej wysłuchania.

Magazyn "Świat w powiększeniu" prowadził Piotr Pogorzelski.

PAP/Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 19.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co dalej z Partnerstwem Wschodnim? W Brukseli podsumowanie inicjatywy i rozmowy o przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 06:50
Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej oraz krajów Partnerstwa Wschodniego spotykają się dziś w Brukseli, by uczcić 10-lecie tej inicjatywy. Mają oni podsumować dotychczasową współpracę, a także plany na przyszłość. Polska proponuje usprawnienie działań. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela: bez wspólnego oświadczenia krajów UE i Partnerstwa Wschodniego

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 11:41
Nie będzie wspólnego oświadczenia krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego w 10-lecie powstania tej inicjatywy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że będzie tylko oświadczenie szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini na zakończenie spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów Wspólnoty i państw zza wschodniej granicy. Zastrzeżenia zgłosił bowiem Azerbejdżan.
rozwiń zwiń