X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Agnieszka Romaszewska: Białoruś leży dokładnie na rosyjskiej bramie do Europy

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 20:15
- Połykanie Białorusi przez Rosję, dzieje się od pewnego czasu, pytanie jak daleko ta integracja się posunie - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Romaszewska, dyrektor telewizji Biełsat.
Audio
  • 6.12.19 Świat w powiększeniu A. Romaszewska: Białoruś dla Rosji jest łakomym kąskiem
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com / exsilentroot

Rozmowy w sprawie pakietu dokumentów o pogłębionej integracji przeprowadzili w Soczi premierzy Rosji i Białorusi. Na sobotę zaplanowane jest spotkanie prezydentów Alaksandra Łukaszenki i Władimira Putina.

Program integracji

mińsk chmury 1200.jpg
Większość Białorusinów chce niezależności swego kraju od Rosji

Gość PR24 przypomniała, że oba kraje we wrześniu parafowały wstępny program działań w ramach integracji, ale nie został on dotąd upubliczniony. Program ma zostać uzupełniony o 31 map drogowych dotyczących różnych sektorów gospodarki, a następnie cały pakiet dokumentów mają podpisać prezydenci Rosji i Białorusi.

"Komunistyczna gospodarka Białorusi"

- Już od lat gospodarka białoruska jest dotowana przez Rosję, bo jest niewydajna i komunistyczna – mówiła. Podkreśliła, że Rosja nie bardzo ma ochotę do tej gospodarki dokładać i chce podnieść ceny na gaz i nośniki energii.

- Łukaszenko nie chce się na to zgodzić, ale ważniejszą tutaj kwestią są przyczyny wewnętrzne, bo dla Rosji Białoruś to łakomy kąsek, nie wystarcza już Syria i Ukraina – mówiła dyrektor Romaszewska.

lukaszenka putin pap arch 1200.jpg
Sojusz Białorusi i Rosji "może stworzyć niebezpieczną sytuację". Apel do państw UE

"Białoruś na bramie do Europy"

Zaznaczyła, że Białoruś leży dokładnie na rosyjskiej bramie do Europy, w sensie geograficznym nazywa się to „bramą smoleńską”. Jak dodała, dla Rosji to też sprawa ambicjonalna, bo postawianie rosyjskiego pogranicznika w Brześciu, to byłby sukces.

 

Polskie Radio 24/jj

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Data emisji: 06.12.2019

Godzina emisji: 19:46

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukaszenka: wizyta Johna Boltona na Białorusi historyczna

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 14:55
Prezydent Białorusi nazwał "historyczną" wizytę Johna Boltona - doradcy prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego, w Mińsku. Aleksander Łukaszenka witając gościa w swojej rezydencji powiedział, że tak znaczących osobistości ze Stanów Zjednoczonych na Białorusi dawno nie było. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Tesławski: na razie Rosja i Białoruś nie będą mieć wspólnych kodeksów podatkowych

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 20:15
- Mińsk chciałby balansować między Wschodem a Zachodem - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski z portalu Eastbook.eu. Dodał, że problem polega jednak na tym, że lina, na której chce balansować, jeszcze nigdy nie była tak wysoko. 
rozwiń zwiń