"Bezrobocie i apatia". Prof. Krzysztof Miszczak o Chinach po pandemii koronawirusa

- Władze w Chinach nie mają pomysłu na rozwój i nowe idee, choć władza nie jest zagrożona - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak ze Szkoły Głównej Handlowej. 

2020-05-29, 20:15

"Bezrobocie i apatia". Prof. Krzysztof Miszczak o Chinach po pandemii koronawirusa
Grafika ilustracyjna. Foto: shutterstock.com/Tania Kitura

Posłuchaj

Prof. K. Miszczak o Chinach ("Świat w powiększeniu")
+
Dodaj do playlisty

Gość PR24 przypomniał, że Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (OZPL) podjęło kluczowe decyzje w odniesieniu do gospodarki i polityki bezpieczeństwa.

- Sytuacja skłoniła premiera Li Keqianga do złożenia deklaracji, że w tym roku rząd nie przyjmie określonego celu wzrostu PKB, co stanowi odejście od wieloletniej polityki pogoni za wyśrubowanymi wskaźnikami. W ramach pakietu stymulującego zapowiedziano emisję obligacji w wysokości 1 bln RMB (141 mld USD), na których skorzystają głównie władze lokalne. To ważne, bo w Chinach panują apatia i wysokie bezrobocie wśród młodego pokolenia - powiedział gość PR24.


Powiązany Artykuł

pap jacek czaputowicz 1200.jpg
Szef MSZ: W relacjach z Chinami Unia Europejska musi mówić jednym głosem

"Nie ingerować"

Przypomniał, że w Hongkongu trwają protesty, a Chiny zastrzegły sobie prawo do odwetu, jeśli Wielka Brytania zaoferuje posiadaczom brytyjskich paszportów zamorskich w Hongkongu drogę do pełnego obywatelstwa. Chiny sprzeciwiają się ingerencjom w ich wewnętrzne sprawy i przekazały czterem krajom stanowczy protest, w tym też dyplomacji amerykańskiej, kanadyjskiej i australijskiej.

- W Hongkongu symbol wolności już więc nie istnieje, mamy chyba koniec ery autonomii tego regionu i został tylko Tajwan - mówił dr Krzysztof Miszczak.

REKLAMA

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Audycja: "Świat w powiększeniu"

Prowadzący: Antoni Opaliński

Gość: Prof.  Krzysztof Miszczak (Szkoła Główna Handlowa)

Data emisji: 29.05.2020 r.

REKLAMA

Godzina: 19.33


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej