X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kluczowa dla bezpieczeństwa europejskiego". Prof. Piotr Grochmalski o Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 19:48
- Jeśli chodzi o skalę naszych historycznych doświadczeń, to Białoruś jest kluczowa dla bezpieczeństwa europejskiego. Jeśli Rosjanie włączą w pełni ten kraj do swojego systemu, to będziemy mieć nową formę imperium rosyjskiego przy granicy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Grochmalski z Akademii Sztuki Wojennej.   
Białoruś na mapie Europy
Białoruś na mapie EuropyFoto: Kachor Valentyna/Shutterstock

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że istotnym elementem rosyjskiej wizji politycznej jest przy tym też Kaliningrad. - Robi się bardzo niebezpiecznie dla Polski i państw nadbałtyckich - dodał. 


białoruś free 1200 okok.jpg
Romaszewska-Guzy: władza Łukaszenki się kończy, niezależna Białoruś będzie faktem

Prof. Piotr Grochmalski przypomniał, że współczesne koncepcje geopolityczne dotyczące Białorusi pojawiły się po I wojnie światowej. - Miały zapobiec wybuchowi drugiego konfliktu światowego. Elementem tego pomysłu była wizja federalizmu, zbieżna z tym, co dostrzegał Józef Piłsudski - tłumaczył. 

Posłuchaj
25:30 PR24_AAC 2020_09_08-19-33-34.mp3 Prof. Piotr Grochmalski o znaczeniu Białorusi dla europejskiego bezpieczeństwa (Świat w powiększeniu)

 

Natomiast po rozpadzie ZSRR kluczem do stabilności tego obszaru było stworzenie suwerennych państw. - Tymczasem strategia rosyjska charakteryzuje się gigantyczną konsekwencją w ekspansji. Widać było to w Gruzji i na Ukrainie. Natomiast ws. Białorusi podejmowano próby przejęcia kulturowego i cywilizacyjnego, stworzenia rosyjskiej republiki w ramach ZBiR - zauważył gość Polskiego Radia 24.   

Prof. Piotr Grochmalski mówił również o Nord Streamie 2. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Goście: prof. Piotr Grochmalski (Akademia Sztuki Wojennej)   
Data emisji: 08.09.2020
Godzina emisji: 19.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jeśli Białoruś upadnie, następna będzie Rosja". Łukaszenka ostrzega i wspomina o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 19:26
- Jeśli Białoruś upadnie, następna będzie Rosja - oświadczył we wtorek prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka w wywiadzie dla rosyjskich mediów, którego fragment opublikowała telewizja RT na Telegramie.
rozwiń zwiń