X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Będzie upokarzany". Agnieszka Legucka o spotkaniu Łukaszenka - Putin

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 21:19
- Aleksander Łukaszenka jest jeszcze przed tym momentem, kiedy będzie upokarzany przez Rosję na wszystkie możliwe sposoby. Niezaproszenie go do Moskwy, to dopiero pierwszy sygnał - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. 
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr ŁukaszenkaFoto: Shutterstock.com/Drop of Light

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził, że prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka spotka się z prezydentem Władimirem Putinem 14 września. Jak informuje strona internetowa Kremla, spotkanie odbędzie się nie w Moskwie, ale w Soczi. "Coraz więcej wskazuje, że upokorzeń Łukaszenki będzie więcej. Nie do Moskwy, ale do Soczi jedzie się spotkać z Putinem, a może tylko zrobi zdjęcie. I ciekawe, ile Łukaszenka będzie czekał na prezydenta Rosji" - skomentowała tę informację na Twitterze Agnieszka Legucka. 


białoruś free 1200 okok.jpg
Romaszewska-Guzy: władza Łukaszenki się kończy, niezależna Białoruś będzie faktem

Ekspert od krajów postradzieckich uważa, że Aleksander Łukaszenka jest jeszcze przed tym momentem, kiedy będzie upokarzany przez Rosję ze wszystkich stron. - Niezaproszenie go do Moskwy, to dopiero pierwszy sygnał. Kreml testuje nastroje społeczne w Rosji i na Białorusi. Jednoznaczne poparcie dla Aleksandra Łukaszenki byłoby ryzykowne. Demonstracje na Białorusi nie ustają od miesiąca, a Putin od wielu lat ma zakusy na to, by bardziej podporządkować sobie Białoruś - powiedziała Agnieszka Legucka.

Zobacz także:

Jej zdaniem sytuacja na Białorusi jest bezprecedensowa. - Mamy wielotysięczne demonstracje, naród się obudził i policzył. Łukaszenka ma problem z legitymacją władzy, a Putin zaskoczony tą sytuacją musi delikatniej podchodzić do jednoznacznego poparcia dla prezydenta Białorusi - stwierdziła. Dodała, że demonstracje na Białorusi są tłumaczone przez władze w Mińsku jako próba przewrotu politycznego USA. - Amerykanie mają mięć swoją siedzibę pod Warszawą i stamtąd próbują ingerować w wewnętrzne sprawy Białorusi. Zostało to powiązane z Aleksiejem Nawalnym, by przekonać władze rosyjskie do większego wsparcia - zauważyła.

Posłuchaj
24:42 PR24_MPLS 2020_09_11-19-33-04.mp3 Agnieszka Legucka o spotkaniu Łukaszenka-Putin (Świat w powiększeniu)

 

Agnieszka Legucka podkreśliła, że Rosja ma dylemat z Łukaszenką. - Władze w Moskwie najbardziej obawiają się kolorowych rewolucji na obszarze byłego ZSRR. Ostatnia taka rewolucja miała miejsce w 2018 roku w Armenii. Rosjanie nie interweniowali. Pozwolili, by opozycja przejęła władzę, ale jednocześnie nowy przywódca Armenii potrafił porozumieć się z Moskwą. W przypadku Białorusi taki wariant też może mieć zastosowanie - podsumowała.

Więcej w nagraniu. Gościem audycji był również Adam Dąbrowski, korespondent Polskiego Radia w Londynie.

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Agnieszka Legucka
Data emisji: 11.09.2020
Godzina emisji: 19.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kowal: wydarzenia za wschodnią granicą są powiązane z polską racją stanu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 11:24
- Kiedy zaczyna coś dziać się na wschodzie, to polska polityka trochę poważnieje i uciekamy od naszych dziecinnych sporów, bo widzimy, że to, co dzieje się za wschodnią granicą, jest powiązane z naszą racją stanu - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal (Platforma Obywatelska).
rozwiń zwiń