X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Powrót do dyplomacji, do multilateralizmu". Prof. Miszczak o działaniach nowej administracji USA

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 20:29
- Stany Zjednoczone chcą współpracować z Unią Europejską, żeby stworzyć wspólną agendę kontrolowania i patrzenia na to, co się obecnie w Chinach i Rosji dzieje - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Miszczak z SGH, komentując wystąpienia monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. 
Joe Biden podczas wystąpienia na monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.
Joe Biden podczas wystąpienia na monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.Foto: PAP/EPA/Anna Moneymaker / POOL

W Monachium toczy się zorganizowana w trybie online Konferencji Bezpieczeństwa z udziałem m.in. prezydenta USA Joe Bidena, kanclerz Niemiec Angeli Merkel, szefa NATO, przewodniczącej Komisji Europejskiej i sekretarza generalnego ONZ.

Biden monachium pap 1200x660.jpg
Jarosław Guzy: konferencja w Monachium to powrót Amerykanów do globalnej gry

Gość audycji odniósł się do atmosfery panującej podczas Konferencji i radości z "powrotu do przewidywalności" w Waszyngtonie. - Ameryka nie wróciła, bo ona nigdy nie opuściła areny międzynarodowej. Ameryka zawsze była, jest i prawdopodobnie będzie - wskazał.


Posłuchaj
24:41 _PR24_AAC 2021_02_19-19-33-00.mp3 Prof. Krzysztof Miszczak: z punktu widzenia amerykańskiego, wzmocnienie Europy polega na tym, żeby wzmocnić swoje siły w konfrontacji globalnej z Chinami ("Świat w powiększeniu/PR24")

 

- Wystąpienie Bidena było silnym sygnałem współpracy transatlantyckiej - ocenił prof. Miszczak. Dodał, że wypowiedź prezydenta USA świadczy o "powrocie do dyplomacji, do dyskusji nt. polityki bezpieczeństwa, koordynacji działań z sojusznikami". - Powrót do multilateralizmu - powiedział, podsumowując nową politykę Waszyngtonu. 

Gość zwrócił również uwagę na interesy USA w sojuszu z Unią Europejską. - Z punktu widzenia amerykańskiego, wzmocnienie Europy polega na tym, żeby wzmocnić swoje siły w konfrontacji globalnej z Chinami - ocenił.  


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Świat w powiększeniu"

Prowadził: Antoni Opaliński

Goście: prof. Krzysztof Miszczak (SGH)

Data emisji: 19.02.2021

Godz. emisji: 19.33 

kb

Czytaj także

Tomasz Wróblewski: Chinom zależy na rozbiciu sojuszu transatlantyckiego

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 16:00
- Nord Stream 2 i Iran są dwoma sztandarowymi projektami, które mają doprowadzić do tego, aby Ameryka była bezsilna. To nie buduje wspólnoty zachodnich państw. Nie buduje to nawet wspólnoty wewnątrz UE - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Wróblewski, dziennikarz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotrowski: UE chce być równoprawnym partnerem dla USA i dla Chin

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 17:06
- Będąc równoprawnym partnerem, Unia Europejska mogłaby brać to, co dla niej korzystne ze współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i to, co dla niej korzystne ze współpracy z Chinami - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, wyjaśniając dlaczego UE nie chce zdecydowanie opowiedzieć się po jednej ze stron w sporze między USA i Chinami.
rozwiń zwiń